Edebiyat HABERLER

Wilson’ın Ünlü Bilimkurgu Romanı DÖNÜŞ Geliyor!

Robert Charles Wilson’ın bol ödüllü bilimkurgu serisi Dönüş(Spin)’ün ilk cildi raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Hugo ‘En İyi Roman’ ödülü, Locus ‘En İyi Bilimkurgu Romanı’ ödülü adayı, John w. Campbell En İyi Bilimkurgu Romanı’ ödülü adayı Dönüş (Spin #1) sonunda Türk bilimkurgu severlerin beğenisine sunuluyor. Yazarı daha önce gene İthaki Yayınları’ndan çıkan Darwinya kitabıyla tanıyoruz. Bu kitabı ülkemizde popüler olamadı ama yurt dışında en az Dönüş kadar bilinen ve sevilen bir bilimkurgu romanı, umarız Dönüş’ün akıbeti de aynı olmaz.

Dönüş (Spin #1), önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alacak, serinin diğer kitapları Axis (Spin #2) ile Vortex (Spin #3)’in de arayı fazla açamadan yayınlanmasını temenni ediyoruz.

Keyifli okumalar!

Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Robert Charles Wilson
Çevirmen            : Burak Kara
Türü                     : Bilimkurgu
Orijinal Adı        : Spin (Spin #1)
Yayınevi              : İthaki Yayınları
ISBN                     : 9786053756828
Çıkış Tarihi         : Haziran – 2014
Sayfa Sayısı        : 440
Fiyatı                   : 30 TL

SATIN AL

Hugo En İyi Roman Ödülü

Locus En İyi Bilimkurgu Romanı Ödülü Adayı

John w. Campbell en iyi bilimkurgu romanı ödülü adayı

“Robert Charles Wilson eşsiz bir yazar. Dönüş de muazzam bir roman.”

-Stephen King-

“Okurun aklını alan fikirlere sahip bir bilimkurgu öyküsü anlattığı kadar insani bir hikâye de anlatması nazarımda Dönüş’le ilgili en mükemmel şeylerden biri.”

-Jo Walton-

“Wilson, nefes kesici bilimkurgu-gerilim eseri Dönüş’te dokunaklı bir aşk hikâyesini, baba-oğul çatışmasını, apokaliptik bir dünyayı ve ekolojik sorunları mükemmel bir şekilde bir araya getiriyor.”

-Publishers Weekly-

“Robert Charles Wilson yaşayan en büyük bilimkurgu yazarlarından biri. Dönüş’te de bu ifadenin doğruluğu tekrar ortaya çıkıyor. Dönüş, son zamanların en iyi bilimkurgu romanı.”
-Rocky Mountain News-

“Robert Charles Wilson ince bir zekâya sahip kışkırtıcı bir yazar. Okur, Wilson’ın hikâyeyi nereye götürdüğünü bildiğini düşünürken birden kendini tamamıyla farklı bir yerde buluyor.”
-Robin Hobb-

Robert Charles Wilson’ın, milenyum sonrası bilimkurgu edebiyatının en büyük eserlerinden biri olarak kabul edilen ödüllü eseri Dönüş ile “Dönüş Üçlemesi” başlıyor. Yıldızların kaybolduğu, gökyüzünün karardığı bir ekim gecesi, Ekim Olayı’na tanık olan üç genç: Tyler Dupree, Diane Lawton ve Jason Lawton. Tanık oldukları olay yalnızca kendi hayatlarını değil, tüm dünyanın gidişatını değiştirir. İsyanlar, intiharlar ve cinayetler hızla artış gösterirken inanç hareketleri de tıpkı dünyanın çevresindeki bariyer gibi dört bir yanı sarar. Bilim insanlarının çatısı altında toplandığı yeni bir kuruluş olan Perihelyon, Dönü’nün gezegene etkilerini çözmeye çalışırken hükümetler ve şartlar sürekli değişmekte, tüm bunların ortasında, üç gencin Dönü’nün ve hayatın kendisiyle olan mücadelesi gittikçe tuhaflaşarak sürmektedir.

İnsan ırkı, evrende yalnız olmadığının farkına acı bir biçimde varacaktır.

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız