Edebiyat

Vakıf Serisi “VAKIF ve İMPARATORLUK” ile Devam Ediyor

Bilimkurgu severlerin uzun yıllardır sabırsızlıkla beklediği Asimov’un Vakıf serisi güncellenmiş editasyonu İthaki Yayınları tarafından tekrardan basılıyor..Şimdi sıra serinin ikinci kitabı Vakıf ve İmparatorluk’ta!

Bilimkurgunun büyük ustası Isaac Asimov’un Vakıf serisinin tekrardan basılması için yıllardır bekliyorduk. Davalık durumda olan yayın hakları konusu kısmen çözülmekle birlikte okuyucular bu bekleyişin ardından yeni kapakları ile Asimov kitaplarına kavuşmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda Vakıf serisinin ilk kitabı Vakıf raflardaki yerini aldı. 9 Şubat’ta da devam kitabı Vakıf ve İmparatorluk raflardaki yerini alacak.

Hugo ödülleri tarafından “Tüm Zamanların En İyi Serisi” ödülü seçilen Vakıf serisinin her bilimkurgu severin mutlaka okumasını tavsiye ediyoruz.

Vakıf’ı okuyun ve okutun. İthaki Yayınları’nın söylediğine göre serinin devam kitapları çok yakın tarihte olmasa da yolda ve şu sıra ile yayınlanacak yani doğru sırası ile.

  • Vakıf (1951) 
  • Vakıf ve İmparatorluk (1952)
  • İkinci Vakıf (195
  • Vakıf’ın Sınırı (1982)
  • Vakıf ve Dünya (1986)
  • Vakıf Kurulurken (1988)
  • Vakıf İleri (1993)

Vakıf serisinin ikinci kitabı “Vakıf ve İmparatorluk” 9 Şubat’ta raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Isaac Asimov
Türü                    : Bilimkurgu
Çeviri                  : Sönmez Güven
Orijinal Adı        
: Foundation and Empire
Yayınevi              
: İthaki Yayınları
ISBN                     
: 9786053757740
Çıkış Tarihi         
: Şubat – 2018
Sayfa Sayısı        
: 284
Fiyatı                   
: 25 TL

SATIN AL

Hugo Tüm Zamanların En İyi Serisi Ödülü

1941 yılında genç bir bilim insanı ve yazar olarak Isaac Asimov, Edward Gibbon’ın yazdığı Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi’nden etkilenerek çağının çok ötesinde bir destan yazdı: Galaktik İmparatorluk’un çöküşü ve feodalizmin dönüşü, İkinci Galaktik İmparatorluk dönemindeki güvenli ortamdan geçmişe bakan bir bakış açısıyla anlatıldı. İşte bu süreç sonucunda “Tarih tahmin edilebilir mi?”, “Toplum nasıl yönetilmeli?” ya da “İmparatorluklar neden yükselir ve çöker?” gibi soruları sormaktan çekinmeyen destansı Vakıf Serisi ortaya çıktı.

Vakıf, çökmekte olan İmparatorluk’a rakip olacak kadar gelişmişti. Üstün teknolojisi ve diğer gezegenlerin sahip olmadığı enerji kaynaklarına ulaşabilmesi sayesinde Galaksi’nin dört bir yanından destek görüyordu, kısacası her şey Seldon’ın Planı’na göre ilerliyordu. Ancak öngörüsünü geniş kitleler üzerinden yapan bu plan, giderek daha da güçlenen bir kişiyi hesaba katmamıştı: duyguları ve düşünceleri kontrol etme gücü olan Katır’ı. Katır’ın, Galaksi’yi ele geçirmesini engelleyen tek şey ise yeri gizli tutulan ve insanların bu sırrı korumak adına ölmeyi göze aldığı, gizemli İkinci Vakıf’tı.

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız