Edebiyat HABERLER

TRİFFİDLERİN GÜNÜ… Bir John Wyndham Başyapıtı Raflarda!

Bitkiler İnsanlara Karşı!

1951 yılında İngiltere’de yayınlanan ve kısa sürede onlarca tiyatro oyununa ve televizyon dizisine uyarlanan John Wyndham’ın başyapıtı ve bilimkurgunun en önemli romanlarından TRİFFİDLERİN GÜNÜ, Delidolu Yayınları etikeyle raflardaki yerini aldı.

TRİFFİDLERİN GÜNÜ, kıyamet sonrası bir dünyayı anlatan kitapların öncülerinden sayılıyor. Et yiyen bir bitki türü olan triffidlerin dünyayı sarmasını, insanlığı tehdit etmesini ve kıyamet sonrası bir dünyada insanların hayatta kalmak için neler yapabileceği, insanların hırsının ve açgözlülüğün bir sonucu olarak doğanın başkaldırışını konu ediyor. Böyle anlatınca basit gelebilir ama bu konunun 1950 yılında yazıldığını ve o günlerdeki insanlar için ne kadar korkutucu olduğunu hayal edin.  BBC tarafından iki kez mini dizi olarak çekilen ve sinemaya da uyarlanan Triffidlerin Günü, sinematografik öğeler içeren zengin bir anlatı yapısına sahip.

Delidolu tarafından ilk defa Türkçeye kazandırılan kitap, kıyamet sonrası bilimkurgu severler için kaçırılmayacak bir eser.

Triffidlerin Günü, insanlığın kibrinin bir trajedisi: Evrim sürecinin zirvesine ulaştığını ve “insanoğlunun yükselişi” ile tamamlandığını hayal eden insanların büyük kibri…

Delidolu Yayınları, geçen aylarda çıkardığı Krizalitler’den sonra John Wyndham ikinci kitabını da bizlerle buluşturdu. Bu yazarın ülkemizde değer görmesi çok sevindirici.

triffidlerin_gunu


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   John Wyndham
Yayınevi              : Delidolu Yayınları
Türü                     : Bilimkurgu
Orjinal Adı          : The Day of Triffids
Çeviri                   : Niran Elçi
ISBN                     : 9786055060381
Çıkış Tarihi         : Haziran – 2016
Sayfa Sayısı        : 344
Fiyatı                   : 25 TL

SATIN AL

Bitkiler İnsanlara Karşı!

Bilimkurgu türünün önde gelen yazarı John Wyndham’dan bir başyapıt daha.

John Wyndham’ın en önemli kitaplarından biri olan Triffidlerin Günü, uygarlık, insanoğlunun doğa karşısındaki kibirli tutumu, cinsiyet ve sınıf ayrımı, soğuk savaş gibi toplumsal sorunların etrafında gelişen bir roman. İnsanoğlunun hırsının ve açgözlülüğün bir sonucu olarak doğanın başkaldırışını ve triffidler adı verilen bir bitki türünün dünyayı ele geçirişini ele alıyor. BBC tarafından iki kez mini dizi olarak çekilen ve sinemaya da uyarlanan Triffidlerin Günü, sinematografik öğeler içeren zengin bir anlatı yapısına sahip.

Delidolu tarafından ilk defa Türkçeye kazandırılan kitap, kıyamet sonrası bilimkurgu severler için kaçırılmayacak bir eser.

Triffidlerin Günü, insanlığın kibrinin bir trajedisi.”

Barry Langford

“Özellikle de korku unsurunun eklemlendiği bilimkurgu romanları seviyorsanız, okumaya değer.”

Wendy Van Camp, Darkfuturesfiction

Triffidlerin Günü tüm zamanların en iyi bilimkurgu kitaplarından.”

Writerightnow.co.uk

“Hayatınız boyunca aklınızda çıkaramayacağınız kitaplardan biri.”

Sunday Times

Editor

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

  • […] TRİFFİDLERİN GÜNÜ, kıyamet sonrası bir dünyayı anlatan kitapların öncülerinden sayılıyor. Et yiyen bir bitki türü olan triffidlerin dünyayı sarmasını, insanlığı tehdit etmesini ve kıyamet sonrası bir dünyada insanların hayatta kalmak için neler yapabileceği, insanların hırsının ve açgözlülüğün bir sonucu olarak doğanın başkaldırışını konu ediyor. Delidolu Yayınları, tarafından ilk defa Türkçeye kazandırılan kitap, kıyamet sonrası bilimkurgu severler için kaçırılmayacak bir eser. Kitap hakkındaki haberimize BURADAN ulaşabilirsiniz […]