Edebiyat

The Witcher Serisinin 4.Kitabı “Nefret Çağı” Raflarda!

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski kültleşmiş serisinin 4.kitabı NEFRET ÇAĞI sonunda raflardaki yerini aldı!

Witcher severlerin uzun süredir beklediği ve 2017 yılında Pegasus Yayınları etiketiyle kavuştuğu kitap serisinin dördüncüsü Nefret Çağı nihayet çıktı.

Nefret Çağı aynı zamanda serinin roman özelliği taşıyan ikinci kitabı. İlk iki kitap, parça parça hikayelerin toplanmış haliydi. Üçüncü ve dördüncü kitaplar ise başlı başına bir roman. Hikaye, üçüncü kitap Elflerin Kanı‘nın bittiği noktadan başlıyor ve kâhinlerin beklediği çocuk Ciri’yi korumasına altına almasıyla olayların, entrikaların ve savaşların da içine dalan Geralt’ın maceralarıyla devam ediyor.

Kitap özellikle Witcher 2 oyunlarında bol bol adı geçen Thanedd Adası’na pek çok kez uğruyor ve oradaki politik çatışmaları görüyoruz. Ciri’nin başı bu sefer çok ciddi belada ve Geralt kızı gibi sevdiği Ciri’yi büyücülerin elinden kurtarmak için her şeyi göze alıyor.

Nefret Çağı, The Witcher dünyası ve gelecek kitapların temelini teşkil ettiği için serinin diğer kitaplara göre kurgusu biraz ağır ama Witcher severlerin bunu pek umursayacağını sanmıyoruz.

Nefret Çağı, bugün itibariyle raflardaki yerini aldı. Keyifli okumalar!

Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Andrzej Sapkowski
Türü                    : Fantastik Kurgu
Çeviri                  : Regaip Minareci
Orijinal Adı        : Czas pogardy (Saga o Wiedźminie, #4)
Yayınevi              : Pegasus Yayınları
ISBN                    : 9786052994269
Çıkış Tarihi         : Mart – 2018
Sayfa Sayısı        : 448
Fiyatı                   : 39,90 TL

SATIN AL

Rivyalı Geralt, kendisini büyücülerin karşısında ve korkunç bir savaşın ortasında buluyor.

“Yapamam… onu yazgısına teslim edemem. yapayalnız o şimdi… oysa hiç yalnız kalmamalı, Dandelion. Sen bunu anlayamazsın. Kimse anlayamaz ama ben anlıyorum. Eğer yalnız kalırsa, bir zamanlar… bir zamanlar benim başıma gelenleri o da yaşayacak… sen bunu anlayamazsın…”

Nilfgaard imparatoru Emhyr harekete geçmek üzere. Tek bir hamleyle kuzey krallıkları’nı parçalamak, önüne çıkmak talihsizliğine düşen herkesi öldürmek veya esir almak istiyor. Geçmişte Sodden Tepesi’nde büyücüler yüzünden yenilen Nilfgaard İmparatoru bu sefer zaferle arasına hiç kimsenin giremeyeceğinden emin.

İnsanların ve devletlerin çıkar savaşlarına kesinlikle bulaşmamayı ve daima tarafsız kalmayı seçen Rivyalı Geralt bu sefer çok zor bir karar vermek zorundadır. Kehanetlerde bahsedilen, tüm dünyayı değiştirmeye yazgılı çocuk onun kendi kızı gibi sevdiği Ciri’dir. ve Ciri’yi korumak için Geralt’ın yapmayacağı şey yoktur. Nihayet bir taraf seçmek ve canını hiçe saymak dâhil.

“Bu kitabi gerçekten, gerçekten çok beğendim… Sapkowski’nin dünyasindaki hiçbir karakter siyah-beyaz değil. Geralt ve canavarlar dâhil herkes grinin bir tonu.”

– The Deckled Edge  –

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız