Edebiyat HABERLER

The Witcher 3.Kitabı ‘ELFLERİN KANI’ Raflarda!

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski kültleşmiş serisinin 3.kitabı ELFLERİN KANI sonunda raflardaki yerini aldı!

Witcher severlerin uzun süredir beklediği ve 2017 yılında Pegasus Yayınları etiketiyle kavuştuğu kitap serisinin üçüncüsü Elflerin Kanı nihayet çıktı.

Elflerin Kanı aynı zamanda serinin ilk romanı olma özelliğini taşıyor. İlk iki kitap, parça parça hikayelerin toplanmış haliydi. Bu kitap ise başlı başına bir hikaye. Hikaye, ikinci kitap Kaderin Kılıcı‘nın bittiği noktadan başlıyor ve kâhinlerin beklediği çocuk Ciri’yi korumasına altına almasıyla olayların, entrikaların ve savaşların da içine dalan Geralt’ın maceralarıyla devam ediyor.


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Andrzej Sapkowski
Çevirmen            : Regaip Minareci
Türü                     : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : Krew Elfów
Yayınevi              : Pegasus Yayınları
ISBN                     : 9786052992715
Çıkış Tarihi         : Eylül – 2017
Sayfa Sayısı        : 416
Fiyatı                   : 37,50 TL

SATIN AL

Rivyalı Geralt, Witcher serisinin ilk romanıyla geri döndü ve bu sefer dünyanın kaderini ellerinde tutuyor.

“Ben Witcher’ım. Yapay olarak yaratılmış bir mutant. Para karşılığında canavar öldürürüm. Anne babaları bedelini öderlerse çocukları korurum. Parasını Nilfgaardlı anne babalar öderlerse Nilfgaardlı çocukları da korurum. Dünya harap olsa bile -ki bunu hiç sanmıyorum- bir canavar beni öldürünceye kadar bu dünyanın harabeleri üzerinde canavar öldürmeyi sürdürürüm. Bu benim yazgım.”

Yüzyıldan fazla bir süredir insanlar, cüceler ve elfler barış içinde yaşıyordu. Ancak zaman değişti. Barış sona erdi ve farklı ırklar tekrar savaşmaya başladı. Hem birbirlerine karşı hem de kendi aralarında. Cüceler hısımlarını öldürüyor, elfler de insanları ve insanlarla dostluk kuran elfleri.

Bu çalkantılı çağda kâhinlerin beklediği bir çocuk doğar. Cintra Aslanı Kraliçe Calanthe’nin torunu Ciri’nin garip güçleri ve daha da garip bir kaderi vardır. Kehanetler onu “Alev” diye niteliyor, iyi veya kötü dünyayı değiştirecek kişi olarak.

“BU KİTABI GERÇEKTEN, GERÇEKTEN ÇOK BEĞENDİM… SAPKOWSKI’NİN DÜNYASINDAKİ HİÇBİR KARAKTER SİYAH-BEYAZ DEĞİL. GERALT VE CANAVARLAR DÂHİL HERKES GRİNİN BİR TONU.”
-The Deckled Edge –

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız