Edebiyat HABERLER

The Witcher 2.Kitabı ‘KADER KILICI’ Raflardaki Yerini Aldı!

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski kültleşmiş serisinin 2.kitabı KADER KILICI sonunda raflardaki yerini aldı!

Witcher severler bu kitapları uzun süredir bekliyordu. Pegasus Yayınları serinin ilk kitabı yayınlamasından kısa bir süre sonra 2.kitabıyla serinin sevenlerini sevindirmeye devam etti. Andrzej Sapkowski’nin 90’larda yazdığı birçok öykü ve kitaptan oluşan The Witcher serisi 2.kitabı Kader Kılıcı bugün itibariyle raflardaki yerini aldı. Ne mutlu!

Kader Kılıcı’nda, Witcher 3 oyununun önemli karakterlerinden olan Ciri’nin ve kahramanımız Geralt’ın nasıl tanıştıklarını öğreneceğiz. Oyunların öncesindeki Geralt’tan hikayeler anlatan altı farklı Witcher hikayesini okuyacaksınız. The Witcher’ın oyununu oynadınız ve Witcher dünyası hakkında çok şey bildiğinizi mi iddia ediyorsunuz? Bildikleriniz bileceklerinizin yarısı bile değil. Keyifli okumalar!

Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Andrzej Sapkowski
Çevirmen            : Regaip Minareci
Türü                     : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : Miecz Przeznaczenia
Yayınevi              : Pegasus Yayınları
ISBN                     : 9786052991954
Çıkış Tarihi         : Mayıs – 2017
Sayfa Sayısı        : 440
Fiyatı                   : 35 TL

SATIN AL

İngiltere için Tolkien, Amerika için George R. R. Martin neyse Doğu Avrupa için Sapkowski odur.

Rivyalı Geralt bir Witcher’dır. Daha küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar.Bir Witcher’ın hayatı kolay değildir. Yaptığı iş gereği boğazına kadar pisliğe batıp tüm şehri tehdit eden ölümcül canavarların peşine düşer, denizkızlarını ikna etmeye çalışır. Asıl meselenin ejderhayı öldürmek değil hazinesinin nasıl paylaşılacağı olan bir maceraya gönülsüzce katılmak, insanların mı yoksa kadim türlerin mi daha büyük canavarlar olduğuna karar vermek zorunda kalır. Sihirbazlar, prensler, canavarlar, derebeyleri, rahipler, ozanlar ve her türden canavar bu topraklarda yaşar, hayatta kalmak için savaşır, sever ve nefret eder. Hepsinin arasında ise Rivyalı Geralt tek başına yürür.
“Mievılle ve Neil Gaiman gibi Sapkowskı de eskiyi alıp yeniliyor… Fantastik türde taze bir açılım.”
-Foundation-
“Bu kitabı gerçekten, gerçekten çok beğendim… Sapkowskı’nin dünyasındaki hiçbir karakter siyah-beyaz değil. Geralt ve canavarlar dâhil herkes grinin bir tonu.”
-The Deckled Edge-
“Dünyadan bıkmışlığı ve sayısız savaşta geliştirilmiş güçleri, geralt’ı böylesine ilginç bir karakter yapıyor.”
-Edge-/td>


Editor

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

  • […] Kader Kılıcı, polonyalı yazar Andrzej Sapkowski kültleşmiş fantastik serisinin 2.kitabıdır. Bu seriyi uzun süredir bekliyorduk, sonunda Türkçeye çevrildi. Geralt ile Ciri’nin nasıl tanıştıklarını, oyun uyarlamasından anlatılmayan ayrıntıları ( ki çok fazla var)? ve çok daha fazlasını bulacaksınız. Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ […]