Edebiyat Sinema

Stephen King’in “The Tommyknockers” Kitabı Sinemaya Uyarlanıyor!

Stephen King’in bilimkurgu romanı The Tommyknockers, Türkçe adıyla Şeffaf sinemaya uyarlanıyor!

Stephen King’in 1987 yılında yazdığı, Türkçeye “Şeffaf” ismiyle çevrilen bilimkurgu romanı “The Tommyknockers” filme uyarlanıyor. 1993 yılında televizyon dizisi olarak uyarlanan eser, şimdi sinemaya gelmeye hazırlanıyor.

King’in alkol ve uyuşturucuya bağımlılığıyla savaşırken kaleme aldığı bu eserde Roberta Anderson isimli karakterin hayatına odaklanırken, dünya dışı varlıkların insanlığı tehlikeye atmasyla devam ediyor.

Filmin yapımcılığını, James Wan ve Roy Lee üstlenirken, televizyon dizisinin yapımcısı Larry Sanitsky de yönetici yapımcı olarak yer alacak.

King severler bir yandan yeni uyarlama heyecanını yaşarken bir yandan da Altın Kitaplar’ın baskısı bulunmayan ve yeniden çeviriyi hak eden “Şeffaf” kitabının yeni baskısını dört gözle bekliyor olacak.

Etiketler
Saltuk Çetintaş

Saltuk Çetintaş

Geek kültürüyle uzun yıllar önce tanışan, Lovecraft hikayelerini okuyarak büyüyen bir kitapkurduyum. Stephen King'in sadık okuyucusu olarak iki yıl önce açmış olduğu Instagram hesabımda (@stephenkingkoleksiyoncusu) King'e dair sevgimi, bilgimi, koleksiyonumu insanlara aktarma derdindeyim.

King koleksiyonerliğinin yanı sıra Galaktik İmparatorluğa hizmet eden Star Wars ve plak tutkunuyum. Bu tutkumu insanlarla paylaşınca daha da mutlu oluyorum. Bu vesileyle de Kurgu Sanat çatısı altında geek kültürüne dair birçok konu hakkında yazılara yer vereceğim. Şimdiden iyi okumalar..

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız