Dizi

Stephen King’in “Kemik Kilisesi” Şiiri Ekrana Uyarlanıyor

Amerikan dizi sektörü Stephen King'in eserinin kaymağını yemeği sürdürüyor. Ustanın bir eseri daha televizyona uyarlanıyor.

Stephen King’in, Bone Kilisesi‘ni bulmak üzere yola çıkan bir kâşifin serüvenini anlattığı şiiri “Kemik Kilisesi” ekrana uyarlanıyor. Deadline sitesinin özel haberine göre yayın hakları Cedar Park Entertainment şirketi tarafından satın alınan projenin yayın tarihi ise henüz bilinmiyor. Şiir uyarlamasının ekrana nasıl aktarılacağını şimdiden merakla bekliyoruz.

Şiiri daha önce okumamış ya da yeniden okumak isteyenler Altın Kitaplar tarafından Türkçeye kazandırılan “Kabuslar Pazarı” kitabından “Kemik Kilisesi” şiirini okuyabilirler.

Etiketler
Saltuk Çetintaş

Saltuk Çetintaş

Geek kültürüyle uzun yıllar önce tanışan, Lovecraft hikayelerini okuyarak büyüyen bir kitapkurduyum. Stephen King'in sadık okuyucusu olarak iki yıl önce açmış olduğu Instagram hesabımda (@stephenkingkoleksiyoncusu) King'e dair sevgimi, bilgimi, koleksiyonumu insanlara aktarma derdindeyim.

King koleksiyonerliğinin yanı sıra Galaktik İmparatorluğa hizmet eden Star Wars ve plak tutkunuyum. Bu tutkumu insanlarla paylaşınca daha da mutlu oluyorum. Bu vesileyle de Kurgu Sanat çatısı altında geek kültürüne dair birçok konu hakkında yazılara yer vereceğim. Şimdiden iyi okumalar..

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız