Edebiyat HABERLER

Sissoylu’nun 2.kitabı “Kuşatma” Geliyor!

Fantastik Kurgu severlerin sevineceği bir haberimiz var!

Fantastik Kurgu sevip Brandon Sanderson’u bilmeyen pek yoktur. 2014 yılında Akılçelen Kitaplar’ın dilimize kazandırdığı, Brandon Sanderson’un yetişkinler için yazdığı, dünyaca ünlü serisi Mistborn yani Sissoylu serisinin 2. kitabı KUŞATMA ‘dan nihayet haber geldi.

Bir süredir çıktı çıkacak diye beklerken Akılçelen, serinin 2. kitabı KUŞATMA ‘yı duyurdu.

Şimdilik elimizde sadece kapak ve tanıtım metni bulunuyor. Ama ilerleyen günlerde başka sürprizlerimiz de olacak.

Spoiler!! Serinin 1. kitabı “Son İmparatorluk”u okumayanlar aşağıdaki arka kapak yazısını okumasın !

Sissoylu-2Kötülük alt edildi; savaş ise henüz başlıyor.

İmkânsızı başardılar ve acımasız iktidarı bin yıl boyunca devam eden Tanrı benzeri varlığı ortadan kaldırdılar. Bu toprakların en kudretli Sissoylusu hâline gelen Vin ve ona âşık olan genç, idealist bir soylu olan Elend Venture, şimdi yıkık bir imparatorluğun külleri üzerine sağlam, yeni bir toplum inşa etmek zorunda.

Üç farklı ordunun kuşatması altında kaldıkları sırada, Vin ve Elend bu zorlu amaç için çalışmaya başlayalı çok kısa bir zaman olmuştu. Kuşatmanın demir yumruğu geride kalan her günle birlikte giderek daha da kapanırken, kadim bir efsane bir umut ışığı sunmaya başladı onlara. Efsanede bahsedilen Miraç Kuyusu’nun ne tür bir güç bahşettiği belli değil, hatta bu kuyunun gerçekten de var olup olmadığını bile kimse bilmiyor.

Belki de Lord Hükümdar’ı alt etmek işin en kolay tarafıydı. Lord Hükümdar’ın yıkılışı sonrasında ortaya çıkan gelişmelere rağmen hayatta kalabilmek hiç de kolay olmayabilir.

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız