Edebiyat

R.A. Salvatore Yeni Kitabı “Child of a Mad God” ile Geri Döndü!

Unutulmuş Diyarların efsanevi karakteri Drizzt Do’Urden‘in yaratıcısı R.A. Salvatore ‘den yeni epik maceraya hazır mıyız?

Daha çok İthaki Yayınları’nın tekrardan basmaya başladığı Drizzt Efsanesi kitaplarıyla tanıdığımız R.A Salvatore yazdığı otuzuncu ve son Drizzt kitabı Hero’nun ardından uzun bir süre yeni Drizzt kitabı yazmayacağını açıklamıştı. Ama büyük usta bizleri yeni epik maceralarla beslemeyi sürdürüyor ve Cadılar Meclisi adında yepyeni bir seri ile dönüyor.

Cadılar Meclisi serisinin ilk kitabı “Child of a Mad God: A Tale Of the Coven” bugün yani 6 Şubat itibariyle yurt dışında raflardaki yerini aldı.

Kitabın konusu ise şöyle:

“Aoleyn ebevynlerini kaybedince geleneklerine bağlı barbar kabilesinden kurtulmanın, dağın ötesindeki dünyaya kaçmanın hayalini kurar. Özgürlüğüne kavuşmanın tek yolu ise kabilenin kullandığı mistik güç Usgar’ın Şarkısı’nı nasıl kullanıldığını öğrenmektir. Aoleyn şimdiye kadar doğmuş en güçlü cadı olmasına rağmen güç bedeliyle gelir. Kabilenin acımasız savaşçı lideri ve Dağın iblisi için Aoleyn’in yetenekleri onu mükemmel bir av haline getirir.”

Türkçe’ye ne zaman çevrilir ya da hangi yayınevi çevirir (İthaki duy sesimizi) bilemeyiz ama Salvatore ustadan yeni maceralar beklemek bile bir lütuf. Heyecanla dilimize çevrilmesini bekliyoruz.

Etiketler
Burcugül Durmaz

Burcugül Durmaz

Fantastik dünyanın kapılarını lise yıllarında Hobbit’le aralamış, LOTR ve Ejderha Mızrağı serileriyle son sürat devam etmiş, evli-mutlu- çocuklu mottosuyla hayatını sürdüren bir garip geek kitapkurduyum. Üç sene önce Instagram’da açtığım sayfam “@burcununkitaplari” ile bu tutkumu başkalarına bulaştırabileceğimi keşfettim. Okuduğum kitaplar, izlediğim yabancı diziler, filmler ve animeler ve hatta oynadığım oyunlar hakkında yorumlar yaparak çok kişiye ulaşabildim.

KurguSanat bünyesinde de kitap, dizi, film, oyun ve anime inceleme yazılarım, etkinlikler, fuarlar ve alt kültür hobiler hakkında da yazılara yer vereceğim. Şimdiden keyifli okumalar…

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız