HABERLER Sinema

Peter Jackson’lı MORTAL ENGINES Filminden İlk Fragman

Peter Jackson’ın görüntü yönetmenliğini yaptığı ve Philip Reeve’in bilimkurgu romanlarından uyarlanan Mortal Engines’in ilk fragmanı yayınlandı!

Yönetmenliğini Christian Rivers’ın yaptığı, başrollerinde ise Hugo Weaving, Stephen Lang ve Hera Hilmar gibi oyuncuların olduğu Mortal Engines filmi sonunda meydana çıktı. Philip Reeve’in bilimkurgu serisi olan The Hungry City üçlemesinden uyarlanan film özellikle kitabın hayranları tarafından uzun süredir bekleniyordu.

Post-apokaliptik bir dünyada insanlar hayatta kalmak için sürekli hareket halinde olmaları gerekmektedir. Büyük şehirler devasa hareket eden makineler haline dönüşmüştür. Fragmanda görünen dev Londra şehri gibi binlerce makine gezmektedir. “Büyük balık, küçük balığı yutar” sözünün gerçek hayattaki karşılığı olarak devasa makine şehirleri küçük makineleri avlamaktadır.

Fragmandaki kırmızı maskeli kişi kitapların da baş karakteri olan Hester Shaw’dır. Eğer bu kızı kitaplarda tasvir ettiklerinin yarısı kadarını filme aktarabildilerse mükemmel bir aksiyon bizleri bekliyor. Bu arada The Hungry City üçlemesi ON8 Kitap tarafından dilimize kazandırıldı. Bilimkurgu seven herkesin okumasını tavsiye ediyoruz.


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Philip Reeve
Türü                    : Bilimkurgu
Yayınevi              
: İthaki Yayınları
ISBN                     
: 9786054603336
Sayfa Sayısı        
: 352
Fiyatı                   
: 18 TL

SATIN AL

Uzak gelecekte, 60 Dakika Savaşları’nın sonrasında bildiğimiz dünyadan eser kalmamıştı. Tekerlekler üstünde “yürüyen” Londra kenti, eski Kuzey Denizi’nin kurumuş yatağı boyunca, küçük kentleri kovalıyordu. Tarihçiler Loncası’nda Üçüncü Sınıf Çırak Tom, kızına âşık olduğu baştarihçinin canını kurtarmaya çabalarken, kendini suikastçı Hester’la birlikte, mahvedilmiş bir dünyada, acımasız bir düzende var olma savaşının içinde buldu…

“Tom, yarı baygın Hester’ı kolundan kavradı.

Tezgezerli adamlardan biri, kaçmalarını engellemek için hamle yapmıştı ki, kırmızı paltolu kadın adamın önüne dikildi: “Onlar benim yolcularım. Fiyatta anlaşmaya çalışıyordum!”
“Onlar bizim kölelerimiz!” diye haykırdı Wreyland, kadını itekleyerek. “Tom Nitsworthy ve arkadaşı. Onları Dış-Topraklar’da buldum. Kural kuraldır. Mal bulanındır…””

2002 Gold Nestle Smarties Ödülü
2003 Blue Peter Yılın Kitabı Ödülü