GEEK & OYUN

“O” Filminin Yeni Funko Oyuncakları Görücüye Çıktı

Funko POP! Stephen King hayranları için yepyeni tasarımları olan "O" figürlerini satışa çıkardı!

1998 yılında Big Boy restoranları için büyük kafalı maskot oyuncak tasarımı ile ilk Funko oyuncağını tasarlayan Mike Backer’ın kurucusu olduğu Funko POP! bugün mütevazı bir oyuncak tasarımı şirketinden, binlerce tasarımı olan ve dünyanın her yerine milyonlarca adet satıl yapan dev bir firmaya dönüştü.

Özellikle bizim gibi geek kültürünün takipçisilerine özel ürettiği figürleri toplamak bambaşka bir zevktir. İşte Stephen King’in şaheseri “O” kitabından uyarlanan ve geçtiğimiz yıl vizyona giren filmin yeni oyuncakları New York Oyuncak Fuarında koleksiyonerlerin beğenisine sunuldu. Satışa çıkacak figürler şunlar:

Hareketli figürler

Peluş Pennywise

 

 

 

 

 

Pennywise Funko Serisi

Palyaço Pennwise’ın üç yeni figürü de koleksiyonunuza katılmayı bekliyor.

 

Pop Movies Serisi

Botu ile birlikte Georgie, Kaybedenler Kulübü lideri Bill, kısa saçlı Beverly, sopasıyla Richie, kırık koluyla Eddie, Mike, Stan ve Ben

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
Etiketler
Saltuk Çetintaş

Saltuk Çetintaş

Geek kültürüyle uzun yıllar önce tanışan, Lovecraft hikayelerini okuyarak büyüyen bir kitapkurduyum. Stephen King'in sadık okuyucusu olarak iki yıl önce açmış olduğu Instagram hesabımda (@stephenkingkoleksiyoncusu) King'e dair sevgimi, bilgimi, koleksiyonumu insanlara aktarma derdindeyim.

King koleksiyonerliğinin yanı sıra Galaktik İmparatorluğa hizmet eden Star Wars ve plak tutkunuyum. Bu tutkumu insanlarla paylaşınca daha da mutlu oluyorum. Bu vesileyle de Kurgu Sanat çatısı altında geek kültürüne dair birçok konu hakkında yazılara yer vereceğim. Şimdiden iyi okumalar..

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

POPÜLER

İNCELEMELER

POPÜLER

İNCELEMELER