2018 Aylık Kitap Seçkisi

NİSAN 2018 – Aylık Yeni Kitap Listesi

KurguSanat sizler için Nisan ayında çıkmış yeni kitaplardan şahane bir liste hazırladı.

Keyifli okumalar…


ROMANLAR

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Sissoylu #6 – Matem Bantları, Sissoylu serisinin altıncı ve son kitabı bu ay sonunda raflardaki yerini aldı.  Sissoylu ilk üç cildi ve Fırtınaışığı Arşivi serisinin ilk beş cildinin raflardaki yerini almasıyla ülkemizdeki fantastik kurgu okuyucusu Sanderson ve dipsiz hayal gücü ile tanıştı, onu çok sevdi ve sabırsızlıkla Sissoylu serisinin altıncı kitabını beklemeye koyulmuştu. Kitap Nisan ayında raflardaki yerin aldı.

Büyük Wootton Demircisi, İthaki Yayınları Tolkien’in hayattayken yayınlanan son kurgu eseri “Büyük Wootton Demircisi” özel sert ciltli baskılarıyla raflardaki yerini aldı.

Hanımlar ve Beyler, DiskDünya serisinin 14.kitabı olarak raflardaki yerini aldı. Delidolu Yayınları, daha önce başka bir yayınevinin yayınlandığı ilk on üç kitabı yakaladı ve on dördüncü kitabı ilk kez Türkçe olarak yayınladı.

Düşmüş Melekler, Richard K. Morgan’ın siberpunk türündeki ünlü romanı Değiştirilmiş Karbon’un devam romanı “Düşmüş Melekler” raflardaki yerini aldı.

İkinci Vakıf, Bilimkurgu severlerin sabırsızlıkla beklediği Asimov’un Vakıf serisinin 3.kitabı “İkinci Vakıf” raflardaki yerini aldı. Bilimkurgunun büyük ustası Isaac Asimov’un Vakıf serisinin tekrardan basılması için yıllardır bekliyorduk. Davalık durumda olan yayın hakları konusu kısmen çözülmekle birlikte okuyucular bu bekleyişin ardından yeni kapakları ile Asimov kitaplarına kavuşmaya başladı.

Umut Bıçağı, Patrick Ness’in Kaos Yürüşü üçlemesinin ilk kitabı ve yazarın başyapıtı olarak gösterilen kitabı Yabancı Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.  Adına “Ses” dedikleri bir virüs yüzünden tüm düşünceleriniz başkarı tarafından duyulsa ne yapardınız?

 

POPÜLER