Çizgi Roman - Manga HABERLER

Neil Gaiman’ın ‘MEZARLIK KİTABI’ Çizgi Roman Uyarlamasıyla Raflarda!

Neil Gaiman’ın ödüllü romanı ‘Mezarlık Kitabı’ bu sefer çizgi roman uyarlamasıyla raflarda!

Mezarlık Kitabı’nın iki ciltlik çizgi roman uyarlamasının bu ilk cildinde, çarpıcı illüstrasyonlar ve eşsiz sanatçılar bir araya geliyor. Alanında önde gelen bu sanatçılar, Neil Gaiman’ın ödüllü romanını kendi tarzlarına göre yorumluyor.

Mezarlıkta yetişen, hayaletler tarafından büyütülen Nobody Owens adındaki bir çocuğun maceralarını anlatan ‘Mezarlık Kitabı’, Gaiman’ın deli zihninden çıkan eşsiz bir kurguya sahiptir. Bu kurguyu çizgi roman olarak okumak ayrı bir zevkli olacaktır. Okumak için sabırsızlanıyoruz.

Neil Gaiman - Mezarlık Kitabı


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Neil Gaiman
Yayınevi               : İthaki Yayınları
Türü                     : Çizgi Roman
Orjinal Adı            : The Graveyard Book
Çeviri                   : Alican Saygı Ortanca
Uyarlama             : P. Craig Russell
ISBN                    : 9786053755654
Çıkış Tarihi          : Haziran – 2016
Sayfa Sayısı         : 192
Fiyatı                   : 30 TL

SATIN AL

Benzersiz Bir Yetenek Gösterisi

Mezarlık Kitabı’nın iki ciltlik çizgi roman uyarlamasının bu ilk cildinde, çarpıcı illüstrasyonlar ve eşsiz sanatçılar bir araya geliyor. Alanında önde gelen bu sanatçılar, Neil Gaiman’ın ödüllü romanını kendi tarzlarına göre yorumluyor.

Arkadaşlarının Bod diye hitap ettiği Nobody Owens normal bir çocuktur. Eğer bir mezarlıkta yaşamasaydı, hayaletler tarafından büyütülüp yetiştirilmeseydi ve yanında ne canlıların ne de ölülerin dünyasına ait olan sadık bir koruyucusu olmasaydı, Bod tamamıyla normal olurdu.

Bir çocuk için mezarlıkta tehlikeler ve maceralar vardır: tepenin altındaki çok yaşlı Çivit Renkli Adam, gulyabanilerin terk edilmiş şehrinin bulunduğu çöle açılan bir geçit, korkunç bir tehdit saçan tuhaf Bekçi… Ama Bod mezarlıktan ayrılırsa, ailesini de öldürmüş olan Jack denen adamın saldırısına uğrayacaktır…

Mezarlık Kitabı, insanların Neil Gaiman’a dair sevdiği her şeyin birkaç kat fazlasına sahip. Eşsiz anlatısı, benzersiz gerilimi ve her şeyden öte karanlık ama yumuşak mizahıyla güçlü bir eser.
-Joe Hill-

Russell, her bir cümledeki dramı ve ince esprileri yakalamayı başarmış. Bu uyarlamanın en büyük başarısı, okuyuculara romanı tekrar okumayı istetecek ve ardından yine çizgi romana dönmelerini sağlayacak olması.
Kirkus Reviews-

KurguSanat

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız