Çizgi Roman - Manga HABERLER

Marvel’in En Önemli Serilerinden INHUMAN Raflarda!

INHUMAN’lar Sonunda Türkçe!

INHUMAN’lar, ilk kez 1965 yılında Fantastic Four #45. sayısında ortaya çıktı. Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratıldı.

Çok kaba şekilde anlatacak olursak. INHUMAN’ların orjin hikayesi, ‘Terrigen’ denilen dünya dışı bir kristalin sisine maruz kalan insanların DNA’sındaki genetik mutasyonun tetiklenmesi ve onlara süper güçler vermesini konu alıyor. Marvel evreninde bu şekilde süper güçler elde etmiş kişilere INHUMAN deniliyor.

Homo-sapiens’in ortaya çıkmasından milyonlarca yıl önce, evrenin bir köşesinde savaş halinde olan Kree ve Skrull ırkları vardı. Bunlardan Kree, iki imparatorluk arasında stratejik önemi büyük olan Uranüs gezegeninde üs kurmuşlardı. Bu sırada yakındaki küçük mavi bir gezegende zeki bir canlı türünün varlığını keşfettiler ve bu yeni türü savaşta asker olarak kullanmak amacıyla Terrigen Kristali ile üzerlerinde deneyler yapmaya başladılar. Bazı şanslılar bu deneylerden sağ çıktı ve süper güçlere sahip oldular. Bu şanslılardan en önemlisi kendisine Unspoken ismini verdi ve INHUMAN’ların kralı olarak sonraki kuşaklardan saygı gördü ve onları yönetti.

Marvel’in bu serisi INHUMAN’ların bu anlattığımız tarihini anlatıyor. Marvel geçmişi için çok ama çok önemli bir seri.

Marvel InhumansKünye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                  : Charles Soule
Yayınevi             : Gerekli Şeyler
Türü                    : Çizgi Roman
Orjinal Adı          Inhuman Volume 1: Genesis
Çeviri                  : Tulgan Köksal
ISBN                   : 9786059141512
Çıkış Tarihi         : Mayıs – 2016
Sayfa Sayısı       : 188
Fiyatı                  : 26 TL

SATIN AL

Marvel’in En Yeni Kahramanları Doğdu!

Terrigen Sisi Dünya’ya yayıldığında sıradan insanların gizli genlerini tetikledi ve onları muhteşem güçlere sahip Inhumanlara dönüştürdü. Ancak herkes bunun iyi bir şey olduğunu düşünmüyor. Gizemli Lash, yeni Inhumanlara istenmeyen yoğunlukta ilgi gösterince Kraliçe Medusa, kendini Captain America’yla omuz omuza çarpışırken bulacak.

Esas adı tarihten silinen devrik kral Unspoken, tahtını geri almaya niyetli olarak geri dönecek ve hızla kraliyet ailesini esir alıp Medusa’nın yeni ada ülkesini ele geçirecek — ve kaderlerinin ne olacağını belirlemek, Flint ve yeni NuHumanlara kalacak!

Ayrıca: Inhumanların kadim bir kolunun sırrı açıklanıyor! Marvel Evreni’nin evrimine şahit olun!

KurguSanat

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız