Edebiyat HABERLER

Mark Lawrance’ın Beklenen Kitabı ‘Dikenlikler Kralı’ Ön Siparişte!

Parçalanmış İmparatorluk serisinin ikinci kitabı, uzun bir bekleyişin sonunda raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. İmpartor olacak çocuğun hikayesi kaldığı yerden devam ediyor

Fantastik edebiyatın son yıllardaki en yetenekli yazarlarından biri olarak gösterilen Mark Lawrence, ülkemizde 2015 yılında yayınlanan ilk kitabının ardından geri dönmeye hazırlanıyor.

Parçalanmış İmparatorluk serisi yazarın çıkış yaptığı kitaplar oldu. Bunun sebebi kitabın baş karakteri olarak diğer yazarların yaptığını yapmamasıydı. Ahlâki değerleri yüksek bir kahraman yerine çalan, çırpan, tecavüz eden kötü bir karakteri seçti. Kitap bir fantastik kurgu olarak iyi ama bu kötü bir karakterin hikayesinin anlatılması da okuyucuların dikkatini çeken etkenlerden oldu. Bu karakterin adı Jorg Ancrath. Bir anti-kahraman ama belki de en kötü anti-kahraman.

Jorg hikayesini ve kendisini şöyle anlatıyor.

“Yükseklere ulaşmak isteyen, cesetlerin üstüne basmak zorundadır ve benim arkamda birçok biraderimin cesedi var. Bir piyonken oyuncu oldum ve oynadığımız bu küçük oyunu ben kazanacağım, gerekirse tüm dünyayı da kana boğarım.”

Bu, Küçük yaşta sokaklarda yaşamayı öğrenmiş ve 9 yaşında bir çetenin liderliğini yapmış, 13 yaşında ise şehirlere korku salan bir lider haline gelmiş, ailesi gözlerinin önünde öldürülmüş ve onların intikamını almak için yemin eden bir kahraman ya da kötü adamın hikayesi.

Dikenlikler Kralı, 10 Ekim’de raflarda olacak.


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Mark Lawrance
Çevirmen            : M. Kerem Sanatel
Türü                     : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : King of Thorns
Yayınevi              : Pegasus Yayınları
ISBN                     : 9786052993071
Çıkış Tarihi         : Ekim – 2017
Sayfa Sayısı        : 496
Fiyatı                   : 39 TL

SATIN AL

İmparator olacak çocuk sonunda tahtına kavuşur ancak taç takmanın bedeli ağırdır…

“Yükseklere ulaşmak isteyen, cesetlerin üstüne basmak zorundadır ve benim arkamda birçok biraderimin cesedi var. Bir piyonken oyuncu oldum ve oynadığımız bu küçük oyunu ben kazanacağım, gerekirse tüm dünyayı da kana boğarım.”

Lordlar ve ufak krallar, Parçalanmış İmparatorluk’u ele geçirmek için çatışırken ülke yüzlerce savaşın ateşiyle harap olmuş durumdadır. Annesi ile kardeşinin intikamını almak için yürüdüğü uzun yolda Prens Honorous Jorg Ancrath, bitmek tükenmek bilmeyen bu savaşın arkasındaki gizli elleri fark eder. Oyunu görür ve tahtayı temizlemeye ant içer. Ancak ilk önce kendi taşlarını toplamalı, oyunu oynamayı öğrenmeli ve nasıl yeneceğini keşfetmelidir.

Halkının taptığı bir kralın emrindeki, altı ulusun askerlerini barındıran, yirmi bin kişilik bir ordu Jorg’un kapılarına dayanır. Bütün dürüst insanlar bu beyaz şövalyenin imparatorluğu birleştirip yaralarını iyileştirmesini ister. Bütün kehanetler ondan yanadır. Bütün iyi krallar, kendisinden kat kat güçlü orduların karşısında, sırf halkını ve topraklarını korumak için bile olsa, diz çökmeyi tercih eder. Ancak Kral Jorg, iyi bir kral değil.

Kendisinden çok daha büyük bir orduyla karşı karşıya kalan Jorg adil bir dövüşü kazanamayacağını bilir. Fakat hiçbir zaman adil dövüşmeye niyeti yoktur.

“Tüm kitap, sanki hiç sonu gelmeyen bir aksiyon sahnesi gibi. Dikenlikler Kralı, George R. R. Martin seviyesinde ama çok daha hızlı bir epik fantastik.” -Fixed on Fantasy –

“Mark Lawrence’ın muhteşem üslubu aşırıya kaçmadan canlı, basitliğe kaçmadan sade. Sizi içine çekiyor ve hiç bırakmıyor.” -Peter V. Brett –

“Dikenlikler Kralı, fantastik edebiyatın en yetenekli yazarlarından biri olarak Mark Lawrence’ın yerini sabitliyor.” -Fantasy Faction –

“Güçlü bir kitap. ‘Etkileyici’ demek yetersiz kalıyor. Gerçekten fenomen olmuş bir seri.” -Choice Book Reviews-

“Muhteşem. George R. R. Martin’le başa baş.” -Conn Iggulden-

“Muhteşem bir roman. Dikenlikler Kralı, Dikenlikler Prensi’nden çok daha karmaşık ve ihtiraslı.” -Sffworld.com –

“Bu kitap, okurunun ilgisinin tamamını isteyen ama bunun karşılığını da fazlasıyla veren karanlık bir roman. Kral olacak çocuğun hikâyesini şaşkınlık ve hayranlıkla okuyacaksınız.” -Fantasy Book Critic-

“Kesinlikle ses getirecek bir seri.”-Falcata Times –

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız