Dizi Edebiyat

“Mahşer” Yeniden Televizyona Uyarlanıyor!

Stephen King’in korku-gerilim klasiği “Mahşer” yeniden televizyona uyarlanıyor!

1994 yılında mini dizi olarak televizyona uyarlanan “Mahşer” romanı bir kez daha uyarlanıyor. 2014 yılında romanı dört film olarak çekmek isteyen yönetmen Josh Boone’nun planı değişti, uyarlamaya ilişkin duyumlar şimdi çok farklı. Boone’nun yeni planı CBS kanalı için on saatlik bir dizi yayınlamak.

Şu ana kadar dizi projesi ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmasa da söz konusu King ve kitap uyarlamaları olunca heyecanlanmamak elde olmuyor.

Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Stephen King
Türü                    : Korku
Orijinal Adı        : The Stand
Yayınevi              : Altın Kitaplar
Çevirmen            : Canan Kim
Sayfa Sayısı        : 1216
Fiyatı                   : 54 TL

SATIN AL

“Mahşer, macera, aşk, kehanet, alegori, fantezi ve realizm öğeleriyle harmanlanmış harika bir roman.” The New York Times Book Review

Biyolojik denemeler yapılan bir kuruluştan kaçan biri, kısa süre sonra domino etkisiyle insanların yüzde doksan dokuzunu yok edecek mutasyona uğramış ölümcül bir grip mikrobunu yaymaya başlar. Hayatta kalmayı başaran korku ve şaşkınlık içindeki bir avuç insan kendilerini kurtaracak bir lider arayışı içine girer. Ve iki aday ortaya çıkar… Colorado’da bir halkevi kurmakta ısrar eden 108 yaşındaki hayırsever rahibe Abagail ve kötülükten başka bir şey düşünmeyen, kargaşadan mutlu olan şiddet yanlısı “kötü adam” Randall Flagg…

Yalnızca düşlerde var olabileceğini sandığımız karanlık bir hikâye…

Etiketler
Saltuk Çetintaş

Saltuk Çetintaş

Geek kültürüyle uzun yıllar önce tanışan, Lovecraft hikayelerini okuyarak büyüyen bir kitapkurduyum. Stephen King'in sadık okuyucusu olarak iki yıl önce açmış olduğu Instagram hesabımda (@stephenkingkoleksiyoncusu) King'e dair sevgimi, bilgimi, koleksiyonumu insanlara aktarma derdindeyim.

King koleksiyonerliğinin yanı sıra Galaktik İmparatorluğa hizmet eden Star Wars ve plak tutkunuyum. Bu tutkumu insanlarla paylaşınca daha da mutlu oluyorum. Bu vesileyle de Kurgu Sanat çatısı altında geek kültürüne dair birçok konu hakkında yazılara yer vereceğim. Şimdiden iyi okumalar..

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız