Edebiyat HABERLER

“Lockwood ve Ortakları” sonunda Türkiye’ye ayak bastı!

Lockwood ve Ortakları sonunda Türkiye’ye ayak bastı. Jonathan Stroud’un ünlü “Lockwood & Co.” serisi, serinin ilk kitabı Haykıran Merdivenler raflarda !

Jonathan Stroud, Bartimaeus serisi ile kısa zamanda dünya çapında hayran kitlesine sahip oldu. Hatta bu hayranlık o kadar ileri seviyeler gitti ki ABD ve Avrupa’daki bir çok lise ve üniversitede “Jonathan Stroud Fan Club” kuruldu. Kitapları edebiyat derslerinde okutuldu.

Bu hayranlık yazarın diğer bir çok satan serisi olan “Lockwood ve Ortakları” ile bambaşka bir boyuta ulaştı.

Seri, doğa üstü olayları araştıran bir dedektiflik şirketi olan “Lockwood ve Ortakları”nın başından geçen efsanevi olayları anlatıyor. Serinin ilk kitabı “Haykıran Merdivenler”de ise Amerika’nın ve belki de dünyanın en çok hayalet barındıran evinde ve bu evdeki “Kırmızı Oda” diye adlandırılan odanın kasabanın başına musallat olmasını konu alıyor.

Lockwood ve Ortakları dedektiflik şirketinin karizmatik lideri Anthony Lockwood psişik güçleri olan bir grup genci de yanına alarak kasabayı bu evin belasından kurtarmaya çalışıyor.

Bartimaeus serisini sevenler bu seriye bayılacak, hiç Jonathan Stroud okumamış olanlar ise çok şeyler kaçırıyor. Jonathan Stroud ile tanışmak için mükemmel bir kitap.

PSD


 Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar             : Jonathan Stroud
Yayınevi        : Akılçelen Kitaplar
Türü               : Fantastik Kurgu
Sayfa Sayısı  : 400
Çıkış Tarihi    : Ocak, 2016
Fiyatı             : 25,00 TL
ISBN No        : 9786055381660

SATIN AL

Kadim kötülük, çözülmemiş gizemler, kudretli hayaletler ve kötülüğe teslim olmuş insanlar… Bu kitabı gecenin geç saatlerine dek elinizden bırakamayacağınıza hiç şüphe yok ama evin tüm ışıklarını açık tutmanızda da fayda var. Yaşadığımız dünyaya çok benzeyen ancak tüylerinizi ürpertecek kadar da farklı dünyalar yaratmak söz konusu olduğunda, Jonathan Stroud mükemmel işler çıkaran bir dâhi.”

—-Rick Riordan Çok satan Olimposlular kitaplarının yazarı

Londra’da netameli bir problem yaşanıyor: Şehrin dört bir tarafında hayaletler ortaya çıkmaya başladı ve bunların tümü de iyi niyetli değiller. Bu hayaletleri görebilen -ve ortadan kaldırabilen- yegâne kişiler ise  psişik güçleri olan gençler.

Gözüpek ve yetenekli bir genç olan Lucy Carlyle, Lockwood ve Ortakları isimli psişik araştırma şirketinin karizmatik lideri Anthony Lockwood ile işbirliği içerisinde. Onları tüyler ürpertici bir keşfe ve felaket bir sona sürükleyen bir soruşturmanın ardından, alaycı meslektaşları George’la birlikte İngiltere’nin en çok hayaleti barındıran evlerinden birinde yürütülecek araştırmaya katılmak zorunda kalıyorlar.

Lockwood ve ortaklarının Haykıran Merdiven ve Kırmızı Oda’da yaşanacakların ardından yeni günü görüp göremeyecekleri tam bir muamma.