Edebiyat HABERLER

Labirent Serisinin Yazarı, James Dashner’ın Yeni Kitabı “Oyun Ustası” Raflarda!

Sinemaya da uyarlanan, dünyada birçok dile çevrilmiş, Labirent serisi ile tanıdığımız ve sevdiğimiz James Dahner’ın yeni serisi ‘Mortality Doctrine’in ilk kitabı The Eye of Minds, Türkçe ismi ile Oyun Ustası raflardaki yerini aldı.

James Dashner’ı özellikle distopik öyküleri ile tanıyoruz. Labirent serisi ile yok olmuş bir dünyada gezindik. Dış dünyadan tecrit edilerek bir labirente kapatılan bir grup gencin, mutasyona uğramış yaratıklardan karşısında hayatta kalma mücadelesini okuduk.

Yeni seride ise, SanalAğ denilen bir sanal gerçeklik üzerine kurulu olan bir distopik dünyada geçiyor. Kimin gerçek insan, kimin kod olduğu belli olmayan, her şeyin mümkün olduğu bir dünya.

James Dasner hayranı iseniz, bu yeni kitabına da bayılacaksınız.

Oyun Ustası


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                 : James Dashner
Orjinal Adı         : The Eye of Minds
Yayınevi            : Pegasus Yayınları
Türü                   : BilimKurgu
Çeviri                 : Selim Yeniçeri
Sayfa Sayısı      : 304
ISBN                  : 9786053437611
Çıkış Tarihi        : Mart – 2016
Fiyatı                 : 25 TL

SATIN AL

SanalAğ’a hoş geldiniz.

En çılgın hayallerinizin… Ve en korkunç kâbuslarınızın ötesinde bir dünya. Kim kurallara göre oynamak ister ki? Gerçek dünyadan kaçarak geleceğin sanal dünyasına sığınan Michael, SanalAğ’da arkadaşları Bryson ve Sarah’yla oyunlar oynayıp Derin’e gireceği günü beklemektedir. Ve yakın zamanda şahit olduğu bir olay sonrasında arkadaşlarının desteğine her zamankinden çok ihtiyaç duymaktadır.

SanalAğ Güvenliği genç oyuncunun kapısını çaldığında, oyuncular arasında dehşet saçan terörist Kaine’i bulmak için onun korsanlık yeteneklerini kullanmak istedikleri ortaya çıkar. Bu uğurda arkadaşlarıyla Yol’a adım atan Michael, fiziksel ve zihinsel mücadeleler sonucunda çok fazla kayıp, acı ve yorgunluk yaşayacaktır. Üstelik attığı her adımda, kafasını kurcalayan soru daha da belirginleşecektir: Bu evrende kim gerçek insan, kim sadece bir koddan ibarettir?

Oyun Başlasın.

“Dashner bir kez daha hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı distopik bir dünya yaratmış.”
-VOYA-

“Dijital çağın yeni nesli için ilgi çekici bir hikâye.”
-Kirkus Reviews-

“Dashner’ın yeni serisi SanalAğ’ın ilk kitabı karşı konulmaz bir tecrübe sunuyor.”
-Publishers Weekly-

“Dashner’ın kendine has üslubunda kaleme aldığı bu hızlı ve okuru içine çeken romanın tek kötü tarafı, devamını beklemek olacak.”
-Booklist-

“Dashner hayal kırıklığına uğratmıyor.”
-The School Librarian, Stephen King-

“Tam bir adrenalin patlaması.”
-School Library Journal-

“Macera ve şaşırtmaca dolu… Sayfaları merakla çevireceksiniz.”
-fanboynation.com-

“Dashner’ın sürükleyici son romanından kesinlikle memnun kalacaksınız.”
-BookPage-

Junior Library Guild Seçkisi -YALSA Gençlerin Seçtiği En İyi 10 Kitap Listesi

KurguSanat

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

  • […] Ada Sırlar Çözülüyor, Ada serisinin devamı. Yabancı Yayınları bir ay aradan aradan sonra serinin devam kitabını yayınladı. Tanıtım haberimiz için BURAYA Fantastik Kurgu Fantastik Kurgu Fantastik Kurgu Oyun Ustası, dünyaca ünlü Labirent serisinin yazarı James Dashner’ın yeni serisinin ilk kitabı. Bu sefer sanal gerçeklikten kaçmaya çalışıyoruz. Polisiye-fantastik karışımı bir seri olacak, Labirent serisi sevenlerin mutlaka okumasını öneriyoruz. Tanıtım haberimiz için BURAYA […]