Edebiyat HABERLER

Kafes’in Yazarından Yeni Kitap: “Kırmızı Piyano” Raflarda!

Korku-gerilim kitabı severlere müjde! Ülkemizde de çok satan Kafes kitabının yazarı Josh Malerman’ın kitabı “Kırmızı Piyano” raflardaki yerini aldı. 

Pek çok okuyucu tarafından yazarın en iyi romanı olarak gösterilen Kırmızı Piyano, vücudundaki tüm kemikleri kırılmış bir hastanın gizemi ile başlıyor. Doktolar, bir insanı bu hale getirebilecek fiziki gücün ne olduğunu merak ederken aynı zamanda inanılmaz bir hızla iyileşiyordur. Bu gizemle birlikte çölde nükleer silahların bile işe yaramadığı gizemli bir ses ortaya çıkar. Devlet bu gizemli sesi araştırması içinde bir müzisyen ve araştırmacı olan Philip Tonka adındaki bir adama başvurur ve onu belki de geri dönemeyeceği bir göreve gönderir.

Kırmızı Piyano, bir gerilim romanından daha çok macera romanı olduğunu söyleyebiliriz. Yazarın ilk romanı Kafes’i sevdiyseniz bunu da seveceğinizi düşünüyoruz.


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Josh Malerman
Türü                    : Korku Gerilim
Çeviri                  : Aslı Dağlı
Orijinal Adı        
: Black Mad Wheel
Yayınevi              
: İthaki Yayınları
ISBN                     
: 9786053757276
Çıkış Tarihi        
: Ekim – 2017
Sayfa Sayısı        
: 360
Fiyatı                   
: 25 TL

SATIN AL

“Sınır bilmeyen bir türde sınır tanımadan yazan Malerman, yirminci yüzyılın büyük korku ustaları Shirley Jackson ve Robert Aickman’ın yaptığı gibi dehşeti ve tüyler ürperten tuhaflığı anlatmayı çok iyi başarıyor. Bu son romanını da okurlar çok sevecek.” –Library Journal (starred review)

“Josh Malerman’ın Kafes’i beklenmedik ve dehşet vericiydi. Korku okurları Kırmızı Piyano’da da benzer hisleri yaşayacak.” -Booklist

“Malerman’ın yaratıcılığına söylenecek tek söz yok. Yazarın rahatsız edici, korku veren, karanlık ve sürükleyici ikinci romanı ise bu yıl içerisinde okuyacağınız en sıradışı kitaplardan biri olacak.” -Kirkus

“Malerman’ın üslubu heyecan verici bir deneyim sunuyor. Konu ne kadar gerginse, yazarın üslubu da o kadar kusursuz.” -NPR

Sese Kulak Verme

Kafes Kitabının Çoksatan Yazarı Josh Malerman’dan Benzersiz Bir Gizem Romanı

Çölde keşfedilen, kaynağı belirlenemeyen bir ses…

Philip Tonka ve grubu The Danes’in bir sonraki hit şarkıları için umutsuzca ilham arama çabaları, Amerikan ordusundan bir generalin ziyaretiyle bölünmüştü. Bir Afrika çölünde nükleer silahları bile etkisiz hale getirebilen bir ses keşfeden Amerikan ordusu, bu sesin kaynağını bulmak için Philip ve arkadaşlarını bir göreve göndermek istiyordu. Bu keşif yolculuğu, kızgın çöl kumları arasında gömülü kalmış bir gizemin kalbine yapılan bir yolculuğa dönüşecekti.

Amerika’da, gözlerden saklı bir hastanede Ellen isimli bir hemşire, vücudundaki tüm kemikleri kırılmış bir hastaya bakıcılık yapıyordu. Hasta bu şekilde nasıl yaralandığı bilmiyordu fakat vücudu mucizevi bir hızda iyileşiyordu. Başına gelenler hakkında her geçen daha çok şeyi hatırlayan bu gizemli hasta, Ellen’ı hiç beklemediği bir yola sokacaktı. Peki bu gizemli hastanın Afrika’daki olaylarla ne gibi bir ilgisi vardır?

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız