Edebiyat HABERLER

İthaki Bilimkurgu Klasikleri’nin Yeni Kitabı ‘BİTMEYEN SAVAŞ’ Raflarda

İthaki Yayınları, bilimkurgunun önemli isimlerini bizlerle buluşturmaya devam ediyor. Seride 19. kitabında bir başka ustanın en önemli eseri raflardaki yerini aldı.

Tarihin en iyi bilimkurgu yazarları arasında gösterilen Joe Haldeman’ın Hugo, Nebula ve Locus ödülü sahibi kitabı Bitmeyen Savaş‘ı artık yeniden Türkçe olarak okuyabilme şansına sahibiz, kesinlikle arşivlik bir kitap, kütüphanenizdeki yerini şimdiden hazırlayın.

Kitap genel olarak insanlığın başka bir canlı ile olan var olma şavaşını anlatıyor. Eline gerçek güç gelen insanoğlunun neler yapabileceğine şahit oluyoruz. Tauran ve İnsan arasındaki intergalaktik savaşı anlatan Bitmeyen Savaş, askeri bilimkurgu türünün öncülerinden ve en iyilerinden birisi olarak, günümüz yazarlarına yol gösterici ve ilham kaynağı olmuştur. Aslına bir üçleme olan Bitmeyen Savaş, Forever Free (1999) ve Forever Peace (1997) adında devam kitaplara ve A Separate War (1999) adında bir novellaya sahiptir.

Bitmeyen Savaş’ı, 24 Şubat Cuma gününden itibaren tüm kitapçılarda bulabilirsiniz.

Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Joe Haldeman
Çevirmen            : Ardan Tüzünsoy
Türü                     : Bilimkurgu
Orijinal Adı        : The Forever War
Yayınevi              : İthaki Yayınları
ISBN                     : 9786053756446
Çıkış Tarihi         : Şubat – 2017
Sayfa Sayısı        : 304
Fiyatı                   : 23 TL

SATIN AL

Hugo En İyi Roman Ödülü
Nebula En İyi Roman Ödülü
Locus En İyi Bilimkurgu Romanı Ödülü
Damon Knight Memorial Grand Master Ödüllü Yazar“ÖLÜMCÜL BİR HASTALIĞIN OLDUKÇA SAĞLIKLI KURBANLARIYDIK.”Joe Haldeman, yalnızca tarihin en iyi bilimkurgucularından biri değil ayrıca bir Vietnam gazisi. Robert A. Heinlein’ın, “Okuduğum en iyi gelecek nesil savaşı tasviri olabilir,” diye tanımladığı Bitmeyen Savaş ise askeri bilimkurgunun antimilitarist mucizesi.
İnsanlığın, çökmüş yıldızlar aracılığıyla galaksinin çeşitli yerlerine anında seyahat edebildiği bir gelecekte, insanlar Tauranlar dedikleri, iletişim kuramadıkları bir uzaylı ırkla savaştadır. Dünyanın geleceği parlak gençlerinden oluşan elit saldırı takımlarından oluşan ordu, çeşitli liman gezegenlerin kontrolü için bu ırkla çatışma halindedir.
Binlerce ışık yılı uzaktaki gezegenlere yapılan seferler… Zaman genişlemesi yüzünden Dünya’da daha hızlı akan yıllar… Canlılara düşman koşullarda verilen eğitimler… Ve tüm bu şartlar yüzünden, Dünya’ya döndüklerinde ayak bastıkları gezegenlerden çok daha yabancı bir gezegenle karşılaşan askerler…
John Scalzi’nin önsözüyle“Bitmeyen Savaş’ın en iyi askeri bilimkurgu romanı olduğunu söylemek bile onun için yetersiz bir övgü.”
–William Gibson
“Bitmeyen Savaş sadece harika bir bilimkurgu romanı değil, aynı zamanda harika bir Vietnam Savaşı romanı.”
–Iain M. Banks
“Amerikan bilimkurgusunun tüm beklentileri rahatlıkla aştığı sayılı kitap var. Bitmeyen Savaş da bunlardan biri.”
–Jonathan Lethem