Çizgi Roman - Manga HABERLER

Injustice Devam Ediyor… Dördüncü Yıl İkinci Cilt Raflarda!

Bir süper kahraman distopyası olan Injustice efsanesi, dördüncü yılın ikinci cildi ile devam ediyor.

Superman’in delirip dünyayı ele geçirdiği ve demir yumruğu ile yönettiği Injustice serisinde dördüncü yıla geldik. Superman’e karşı savaş devam etse de ilk baştaki direniş artık kalmamıştır. Bir tek, direnişi başlatan Batman ve ekibi kalmıştır. Yenilginin yaklaştığını gören Batman’in her zamanki gibi bir planı vardır. Bu plan, mitolojik süper kahramanlar ya da günümüz insanlarının deyimi ile ‘Olimpos Tanrıları’ndan geçmektedir. Olimpos Tanrıları’nı ‘ikna ederek’ Superman’e saldırmalarını sağlamıştır. Superman bu yeni tarifsiz ölçüde büyüye ve güce sahip canlılar karşısında yenilmiştir. Ama bu seferde Zeus ve diğer tanrıların zorba yönetimi başlamıştır.

Şimdi eski düşmanların biraraya gelip bu canlıları ellerindeki tüm silahlar ile alt etmeye çalışmalarını okuyacağız. Superman kötü olsaydı sorusunu en net şekilde yanıtlayan Injustice: Tanrılar Aramızda devam ediyor.


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Bruno Redondo, Brian Buccellato, Mike S. Miller, Tom Derenick
Çevirmen            : Tulgan Köksal
Türü                     : Çizgi Roman
Orijinal Adı        : Injustice – Gods Among Us Year Four
Yayınevi              : Çizgi Düşler
ISBN                     : 9786059564304
Çıkış Tarihi         : Mart – 2017
Sayfa Sayısı        : 160
Fiyatı                   : 34 TL

SATIN AL

Superman dört yıl boyunca insanlığı çelik yumrukla yönetti.

Bazıları hala savaşmaya devam etse de düşmanları ya dağıldı ya öldü. O Supermen, Dünya’daki en güçlü varlık… Fakat bütün dünyalarda aynı durum geçerli değil.

Şaşırtıcı bir entrika Olimpos Tanrıları’nı Dünya’ya saldırttı ve saltanatın dizginlerini Çelik Adam’ın elinden aldılar. Her ne kadar -şimdilik- Superman’in tiranlığına son vermiş olsalar da gelen gideni aratabilir. Şimdi dostlarla düşmanlar alışılmadık bir ittifak kuracak ve tarifsiz ölçüde büyüye ve güce sahip varlıkları ellerindeki tüm silahlarla alt etmeye çalışacaklar. Aynı zamanda, silahlara bir tek onların sahip olmadığını da unutmamaları gerek. Çünkü eğer tanrılarla kahramanlar arasındaki savaş kısa süre içinde sona ermezse, nükleer silahlara sahip Dünya ülkeleri birlikte hareket edip her şeyi sona erdirebilir… İlhamını çok satan oyundan alan ve şaşırtıcılığını hiç kaybetmeyen süper kahraman distopyası devam ediyor !

Yazar Brian Buccellato (Detectıve Comıcs, Flash) ve çizerler Bruno Redondo ile Mike S. Miller (Batman: Arkham Unhınged), Tom Derenick ve Xermanico, Injustıce: Tanrılar Aramızda: Dördüncü Yıl #8-12 sayıları ile Injustıce: Tanrılar Aramızda: Dördüncü Yıl #1 sayısının bir araya geldiği Injustıce: Tanrılar Aramızda: Dördüncü Yıl Cilt 2’de tanrıların yılını sona erdiriyor. Ayrıca Serinin yaratıcısı yazar Tom Taylor, doğrudan Beşinci Yıl’a bağlanan elit süper suçlu tabakasının firar girişimini içeren bir hikaye için geri dönüyor!

Keyifli Okumalar…


KurguSanat

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız