Edebiyat

“Hansen’in Evlatları” İlk Kez Türkçe Olarak Raflarda!

Avrupa Birliği Edebiyat Ödülü sahibi, Karadağlı yazar Ognjen Spahić’in “Hansen’in Evlatları” kitabı ilk kez Türkçe Olarak Raflarda!

1980’lerin sonlarında Avrupa tamamen değişmek üzereydi. Romanya’nın bir köşesinde, Avrupa’nın son cüzzam hastanesinde bir yaşam ve Çavuşesku iktidarının devrilişi ile değişen Romanya’nın içinde süregiden hayatlarını anlatan sıcacık bir roman sizleri bekliyor.

1965’ten 1989 yılına kadar Romanya’nın çılgın diktatörü Nikolay Çavuşesku özellikle Komünizmin ulusal ırkının hastalığı tedavi etmede başarısız olduğunu, dünyanın bilmesini istememiştir ve 200 kadar cüzzamlıyı karanlık bir köşede saklar gibi bir köşede yaşamaya zorlamıştır. Başta zorunluluk olsa da zamanla bu kişiler burayı ev olarak kabullenmiş ve kendi istekleriyle yaşamaya başlamışlardır.

Kitap onları burada yaşamaya zorlayan Çavuşesku’nun gidişini arka planda anlatırken, cüzzamlı insanların acıları, hayatta kalma mücadeleleri insanın yüreğine işleyen bir gerçeklikle anlatılıyor.

Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Ognjen Spahić
Türü                    : Dünya Edebiyatı
Orijinal Adı        : Copiii lui Hansen
Yayınevi              : Dedalus
Çevirmen            : Tugay Kaban
Çıkış Tarihi         : Mart – 2018
Sayfa Sayısı        : 176
Fiyatı                   : 15 TL

SATIN AL

DEVRİM… CÜZZAM… GÖZYAŞI…

Avrupa’nın son cüzzam hastanesinde geçen, gerçek bir hikâye!

Hansen’in Evlatları’nda cüzzamlı insanların acıları, hayatta kalma mücadeleleri insanın yüreğine işleyen bir gerçeklikle anlatılıyor. 1980’lerde Avrupa’da yaşanan siyasi gelişmeler, Çavuşesku iktidarının devrilişi ise romanın arka planını oluşturuyor.

“Dışarı çıkıp tüm Avrupalılarla el sıkışmalıyız diye düşündüm. Gülümseyip, cüzzamlı ellerimizi uzatırdık; zira onlar bunu hak etmişti.”