Edebiyat

GÜZ CUMHURİYETİ… Barut Büyücüsü Serisinin 3. Kitabı Raflarda!

Brian McClellan’ın popüler fantastik kurgu serisinin üçüncü ve son cildi “Güz Cumhuriyeti” raflardaki yerini aldı.

Brandon Sanderson’un edebi varisi olarak tanıtılan McClellan’ın Barut Büyücüsü serisinin devamına kavuştuk. Üniversite yıllarında Sanderson’ın yaratıcı yazarlık dersini almasıyla birlikte, yazım tarzı olarak Sanderson’a çok fazla benzemeye başladı ve aynı Sanderson gibi orijinal büyü sistemleri kullanmasını da eklersek fantastik kurgu severlerin kısa sürede beğenisini kazandı. Okuyunca aradaki benzerliği siz de fark edeceksiniz.

Barut Büyücüsü serisinde, teknolojiyi manipüle edebilen ve büyü güçleri ile barutlu silahları kontrol edebilen büyücüler ile uğraşıyoruz. Konu ve dünya olarak son derece orijinal bir seri olmasının yanında Sanderson kitaplarında olduğu  gibi son derece akıcı ve hızlı bir anlatıma sahip.

Serinin üçüncü ve son kitabında savaş artık sona yaklaşıyor. Kitabın baş karakteri Feldmareşal Tamas (kitabın kapağında görülen güzel giyimli abimiz) ülkesini kurtarmak için son bir hamle yapması gerekiyor. Bunu yapabilecek mi? yaparken neleri feda etmesi gerekiyor, işte tüm bunların cevabını alacağımız bir son olmasını bekliyoruz.

Kitabın çevirisi, serinin ilk iki kitabında olduğu gibi Cihan Karamancı’ya ait. Keyifli okumalar!

Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Brian McClellan
Türü                    : Fantastik Kurgu
Çeviri                  : Cihan Karamancı
Orijinal Adı        
: The Autumn Republic (Powder Mage #3)
Yayınevi              
: İthaki Yayınları
ISBN                     
: 9786053757641
Çıkış Tarihi         
: Ocak – 2018
Sayfa Sayısı        
: 496
Fiyatı                   
: 32 TL

SATIN AL

BARUT BÜYÜCÜSÜ ÜÇLEMESİ SONA ERİYOR…

Feldmareşal Tamas ülkesine döndüğünde Adro’nun başkentini tarihinde ilk defa yabancı bir işgalcinin elinde buldu. Oğlu kayıptı, müttefikleri saydığı kişiler dost mu düşman mı belli değildi ve destek kuvvetlerinin gelmesine daha haftalar vardı.

Cephede ise Adro ordusu iç çekişmelerine yenik düşmüş, Kez işgalcilerine karşı değil, birbirlerine karşı savaşıyorlardı. Kaçırılmış oğlunun peşinden giden Adamat bu çekişmenin ortasına düştü. Eskiden dost sandığı kişiler tarafından ihanete uğrayan Taniel Çift Atar’ın da Adro’nun bu savaştan tek parça çıkabilmesi için elinden geleni yapması gerekiyordu.

BİR DE İŞİN İÇİNE TANRILAR GİRİNCE…

Brandon Sanderson’ın edebi vârisi McClellan’ın teknolojiyle büyüyü birleştiren bu zengin dünyasında, barut ve mermileri kontrol edebilen büyücülerin karşısında kim durabilir ki?

“Yaratıcı bir büyü sistemi, soluk soluğa bir kurgu, ilgi çekici bir dünya.”

-BRANDON SANDERSON

“Silahlar, kılıçlar ve büyü bir arada? İnsan daha ne ister ki? Ya heyecan dolu aksiyon, hafızalara kazınan karakterler ve tekrarlanması güç bir başarı? Brian McClellan bu işi biliyor. ”

-BRENT WEEKS