Edebiyat HABERLER

Fırtınaışığı Arşivi Serisi’nin 2. Kitabı ‘Parlayan Sözler’ Ön Siparişte!

Uzun yıllar bekledik bekledik bekledik bekledik bekledik bekledik…

Evet mutlu gün sonunda geldi çattı!

Brandon Sanderson’un artık efsaneleşmiş fantastik kurgu serisi ‘Fırtınaışığı Arşivi’ serisinin ikinci cildi ‘Parlayan Sözler’ ön siparişe açıldı. 1064 sayfalık kocaman bir tuğla büyüklüğündeki kitap 18.04.2016 pazartesi günü de raflarda olacak!

BURADAN ön siparişte bulunabilirsiniz.

İkinci ciltte olaylar daha da kızışıyor. Ciddi spoiler olabileceği için tek kelime etmiyoruz ama şu kadarını söyleyebiliriz; şu ana kadar okuduğunuz ve ‘iyi’ olarak sınıflandırdığınız kitapları bir kenara, Partlayan Sözleri bir kenara ayırın çünkü ıkitabın başından sonuna kadar heyecandan yerinizde duramayacaksınız.

DİNMEZFIRTINA GELİYOR! Hazır mıyız?

Parlayan Sözler


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                 : Brandon Sanderson
Orjinal Adı         : Words of Radiance
Yayınevi            : Akılçelen Kitaplar
Türü                   : Fantastik Kurgu
Çeviri                 : Can Sevinç
ISBN                  : 9786055069520
Yayın Hazırlık   : Boğaç Erkan
Editör                 : Serdar Tosun
Son Okuma       : Koray Sel
Çıkış Tarihi        : Nisan – 2016
Sayfa Sayısı      : 1016
Fiyatı                 : 64 TL

[button color=”” size=”2″ type=”square” target=”” link=”http://www.arkadas.com.tr/kitap/parlayan-sozler/9786055069520″]SATIN AL[/button]

Parlayan Şövalyeler bir kez daha dayanmak zorunda.

Kadim yeminler en sonunda dillendirildi, sprenler geri döndü. Kayıp olanı arıyor herkes; korkarım ki bu arayış sonları olacak.

Ama büyünün doğasında var bu. Ne de olsa harap ruhların, içine başka bir şeylerin yer edebileceği defoları olur. Bizzat yaradılışın gücü olan Dalgabağlamalar, harap bir ruhu tamir edebilecekleri gibi derinliklerine sızıp yaralarını da genişletebilirler.

Rüzgârkoşucu, intikam ve onurun sınırları arasında dengelenmiş, mahvolmuş bir dünyada kayıp. Yavaş yavaş geçmişi tarafından yok edilmekte olan Işıkören, dönüşmekte olduğu yalanı aramakla meşgul. Kan ve ölümle doğan Bağdökümcü yok edilenleri yeniden var etmeye çabalıyor. İki insanın kaderleri arasında gidip gelen Kâşif ise yavaş bir ölüm ve tüm inandıklarına korkunç bir şekilde ihanet etmek arasında bir seçim yapmak zorunda.

Onlar için uyanış zamanı çoktan geldi geçti, çünkü Dinmezfırtına tepelerine binmek üzere.

Ayrıca Beyazlı Suikastçı da geldi.

“Her anlamda tam bir başyapıt. Sanderson, farklı farklı karakterleri ve hikâye ilerledikçe adım adım önümüze serilen muazzam tarihiyle capcanlı ve etkileyici bir dünya yaratmış.”

The Guardian

“Hiç şüphe yok ki, Sanderson da adı Tolkien, Leiber, Moorcock, Jordan ve George R. R. Martin ile birlikte anılacak yazarlardan biri olacak.”

SFFWORLD