Edebiyat HABERLER

‘Fantastik Canavarlar’ İllüstrasyonlu Özel Baskısıyla Raflarda!

J. K. Rowling’in “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” kitabı illüstrasyonlu özel baskısıyla Yapı Kredi Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nun temel kitaplarından birisidir. Büyüzoolog Newt Scamander’ın yazdığı kitap yazılmış en önemli kitaplardan birisi olarak kabul ediliyor. Yapı Kredi Yayınları bu kitabı geçtiğimiz yıllarda yayınlamıştı ve sonradan baskısı tükendi.

Okuyucular yıllardır sabırla yeni baskısının yapılmasını bekliyordu ve sonunda yayınevi kitabı bastı, hem de muhteşem illüstrasyonlu yeni halini bastılar. Harry Potter dünyasının meraklıları için tam bir hazine değerindeki kitap geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı.

Kitaptan birkaç sayfayı incelemek isteyenleri BURAYA alalım.


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : J. K. Rowling
Türü                    : Fantastik Kurgu
Çeviri                  : Sevin Okyay, Gül Sarıoğlu
Orijinal Adı        
: Fantastic Beasts and Where To Find Them
Yayınevi              
: Yapı Kredi Yayınları
ISBN                     
: 9789750839818
Çıkış Tarihi        
: Kasım – 2017
Sayfa Sayısı        
: 152 – Ciltli
Fiyatı                   
: 50 TL

SATIN AL

Akromantula’dan Burnuk’a, Okami’den Yeti’ye…
A’dan Z’ye Fantastik Cavanarlar!
Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? yayımlandığından beri Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nun temel kitaplarından biridir. Newt Scamander’ın başyapıtı nesiller boyunca büyücü aileleri eğlendirmiş ve büyücüler dünyasının sihirli yaratıklarıyla ilgili muhteşem bir başucu kitabı olmuştur. Scamander’ın yılların yolculuk ve araştırmasının meyvesini temsil eden bu eşsiz eser şimdi altı yeni canavarın da dahil olduğu bu genişletilmiş özel baskısıyla hem büyücüler hem de Muggle’lar için kaçırılmaması gereken bir kitap. Hipogrif, Basilisk, Macar Boynuzkuyruk gibi bazı canavarlar Harry Potter kitapları okurlarına muhakkak tanıdık gelecektir. Bazıları ise en tutkulu amatör büyüzoologları bile şaşırtacak!
Etiketler

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız