Edebiyat HABERLER

Enginlik Serisi 3.Kitap “Abbadon Geçidi” ile Devam Ediyor!

James S.A Corey’in son yıllarda yazılmış en iyi bilim kurgu serisi olarak gösterilen LOCUS dahil bir çok ödül alan “Enginlik Serisi” 3.kitabı Abaddon Geçidi ile kaldığı yerden devam ediyor.

2.kitap “Leviathan Uyanıyor”u okuyanlar hatırlayacaktır, acayip bir yerde bitmişti. Okuyucular son sayfada nasıl ya diye kalakalmıştı. Tempo iyice artıyor. 3.kitapta neler olacak çok merak ediyoruz.

Kitap şu anda ön siparişte, 21 Ocak’ta raflarda olacak!

SyFy tarafından “The Expanse” adıyla diziye de uyarlandı ve son yıllardaki en iyi uzay macerası olarak bilim kurgu severleri ekrana kilitledi.

Klasikleşmiş bir laf olacak ama; “Bu seriyi mutlaka okuyun”

Abaddon Geçidi


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar             : James S.A Corey
Yayınevi        : İthaki Yayınları
Türü               : Bilim Kurgu
Sayfa Sayısı  : 488
Çıkış Tarihi    : Ocak, 2016
Fiyatı             : 32,00 TL

SATIN AL

SyFy tarafından diziye uyarlanan ve son yılların en iyi uzay macerası olarak gösterilen Enginlik serisi (The Expanse) eşsiz yolculuğuna devam ediyor.

Güneş Sistemi -Mars, Ay, Asteroit Kuşağı nesillerdir insanlığın en büyük sınırıydı. Venüs’ün bulutları altında programını uygulayan uzaylı oluşum, Uranüs yörüngesinde kendisini gösterip yıldızsız bir karanlığa açılan bir geçit inşa edene dek.

Jim Holden ile Rocinante’nin mürettebatı bu oluşumu incelemeye giden büyük bir bilimsel ve askeri gemiler filosunun parçasıdır. Fakat perde arkasında amacı Holden’ı yok etmek olan karmaşık bir entrika dönmektedir. İnsan ırkının elçileri geçidin bir fırsat mı yoksa bir tehdit mi olduğunu anlamaya çalışırlarken aslında en büyük tehlikeyi yanlarında getirmişlerdir.

“Serinin şu ana kadarki en iyi kitabı.”
-Publishers Weekly-

“Uzay operası diye ben buna derim.”
-George R. R. Martin-

“Olması gereken gelecek tasviri.”
-The Wall Street Journal-

“Eğer bilimkurgu seviyorsanız, bu kitap tam size göre.”
-Jo Walton-
(Tanıtım Bülteninden)

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız