Edebiyat HABERLER

En İyi Doctor Who Öyküsü Seçilen ‘ÖLÜM ŞEHRİ’ Raflarda!

Tüm zamanların belki de en sevilen Doktor’u 4. Doktor’dan klasik serinin en iyi macerası olarak gösterilen ‘Ölüm Şehri’nin kitap uyarlaması raflardaki yerini aldı.

Ölüm Şehri, klasik serisinin 17 sezonunda 1979 yılında dört bölüm olarak yayınladı. Bu dört bölümün senaryo kurgusunu, bir bilimkurgu klasiği olan, Otostupçunun Galaksi Rehberi’nin yazarı Douglas Adams kaleme aldı. Yıllar sonra bu senaryoyu kitaba James Goss uyarladı. Dördüncü bölümü 16 Milyon kişi izledi ve Doctor Who tarihinin en çok izlenen bölümü oldu. En iyi Doctor Who öyküsü seçildi ve bu izlenme rekoru hâlâ geçilemedi.

Son zamanlarda popüler kültürün küresel bir hal alması ile Doctor Who tüm dünyada tanındı. Ama bu sevgi modern seri ile kısıtlı kaldı. Klasik serideki Doctor’ların maceraları çok fazla tanınmıyor. Hâlbuki Douglas Adams gibi dahilerin yazıdığı Ölüm Şehri gibi inanılmaz öyküler var. Klasik seriye dalmanın zamanı geldi.


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Douglas Adams, James Goss
Orjinal Adı          : The Doctor Who: Death City
Türü                     : Bilimkurgu
Çeviri                   : Ayda Sungur
Yayınevi              : İthaki Yayınları
ISBN                     : 9786053756170
Çıkış Tarihi         : Aralık – 2016
Sayfa Sayısı        : 352
Fiyatı                   : 26 TL

SATIN AL

Otostupçunun Galaksi Rehberi serisinin yazarı Douglas Adams’ın senaryosunu yazdığı aynı adı taşıyan klasik bir Doctor Who macerası: Ölüm Şehri… Doktor, Romana’yı tatil için Paris’e götürmeye karar verir. Ancak TARDIS onları 1979’a, zamanın dokusunda bir yırtık olan o gizemli yıla sürükler.Çok geçmeden uzaylı bir ırkın, dünyanın en meşhur tablosu Mona Lisa’yı çalma, zaman makinesi yapma ve çok korkulan bir ırkı diriltmeyle ilgili planlarının içinde olduklarını fark ederler. Artık gizemli ve hoş Kont Scarlionilerin entrikalarını bozulması ve insan ırkının kurtarılması Doktor ve Romana’ya bağlıdır.

Tüm zamanların belki de en sevilen Doktor’u 4. Doktor’dan benzersiz bir macera.

“Diziyi seviyorsanız, kitaba bayılacaksınız.”
-Geeks of Doom-

“Baştan sona Mona Lisa’yla ilgili bir kitap olan Ölüm Şehri’nin, bir başyapıt olmasına şaşmamak gerek.”
-Doctor Who TV-

“Birinci sınıf bir eser.”
-Starburst Magazine-

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız