EDEBİYAT HABERLER

Drizzt Efsanesi 20. Kitabı ‘Gauntlgrym ’ Raflarda!

Eflatun gözlü savaşçımız Drizzt Do'urden macerasına Kışgörmez serisi ile devam ediyor. Serinin ilk kitabı Gauntlgrym raflarda!

İthaki Yayınları‘nın R.A Salvatore’nin ünlü serisi Drizzt Efsanesi serisini tekrardan yayınlanmaya başlamasının üzerinden neredeyse bir sene geçti. Bu süre içinde serinin ilk altı kitabı özellikle yeni Drizzt okumaya başlayanlar için tekrardan raflardaki yerini aldı.

Ama İthaki Yayınları, eski Laika Yayınları’ndan çıkmış kitapları okuyan ve son kitap Gauntlgrym’de kalmış olanları da unutmadı. Drizzt Efsanesi’nin son serisi olan Kışgörmez Destanı‘nın ilk kitabı Gauntlgrym‘i tekrardan baskı. Serinin altıncı kitabından sonra yirminci kitabının basılmasının sebebi budur. Aradaki kitaplar da sırasıyla basılacak.

Drizzt ile Bruenor, serinin önceki kitaplarında sıklıkla bahsettikleri efsanevi cüce şehri Gauntlgrym’i tekrardan bulma maceralarına sonunda başlıyorlar. Tüm cücelerin hayalini kurduğu devasa antik hazine dağları, sihirli eşyalar ve kadim bilgilerle dolu devasa şehri bulmak için fısıltılarıla Mithril Salonu’ndan ayrılıyorlar. Fakat Gauntlgrym’in peşinde başkaları da var.

Yazar                   : R. A Salvatore
Çevirmen            : Gürkan Genç
Türü                     : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : Gauntlgrym
Yayınevi              : İthaki Yayıları
ISBN                     : 9786053757061
Çıkış Tarihi         : Eylül – 2017
Sayfa Sayısı        : 368

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız