Edebiyat HABERLER

Diskdünya Serisinin 12. Kitabı “Cadılar Dışarıda” Raflarda!

Terry Pratchett’in dünya çapında 85 milyondan fazla satmış, 41 kitaplık DiskDünya serisi 12. kitap “Cadılar Dışarıda” ile kaldığı yerden devam ediyor.

41 kitaplık DiskDünya serisinin alt serilerinden birisi olan Cadılar’ın üçüncü kitabı olan “Cadılar Dışarıda” yayınlandı. Bu ana seriye bağlı alt seriler, aynı dünyada geçmesine rağmen birbirinden bağımsız şekilde okunabilir yani “bu serinin on ikinci kitabı ve bunu okumam için ilk on bir kitabı da okumam mı gerekiyor” diye düşünmeyin. Okumanız gereken sadece iki kitap var.“Eşit Haklar” ve “Ucube Kocakarılar”

Cadılar Dışarıda da, DiskDünya’nın en sevilen cadıları Havamumu Nine, Ogg Ana ve Magrat Sarımsak, başlarını yeni bir belaya sokmayı başarıyorlar. Amaçları iyi olsa da başları beladan kurtulmayacak. Bu onlar için çok zor bir şey olmasa da, karşılarına çıkan kişiler için ızdırab olan günler demek oluyor. Her DiskDünya kitabında olduğu gibi kahkaha dolu bir macera sizleri bekliyor.

Kitabın çevirisi diğer kitaplar gibi Niran Elçi’e emanet, onun tertemiz Türkçesi ve Delidolu’nun şahane baskısıyla, DiskDünya’nın on iki kitabı yayınlandı ve devamı da gelecek. Hem gülmek hem de şahane bir fantastik macera okumak isteyenler için Cadılar Dışarıda tüm kitabevlerinde, keyifli okumalar!


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Terry Pratchett
Türü                    : Fantastik Kurgu
Çeviri                  : Niran Elçi
Orijinal Adı        
: Witches Abroad
Yayınevi              
: Delidolu
ISBN                     
: 9786055060992
Çıkış Tarihi        
: Kasım – 2017
Sayfa Sayısı        
: 344
Fiyatı                   
: 27 TL

SATIN AL

Hayal görmenin lüzumu yok,” dedi Havamumu Nine. “Her şey zaten yeterince kötü.”Birbirinden ateş, barut ve su kadar farklı olan üç cadı, zorlu bir hedef ve öngörülemeyen tehlikelerle dolu upuzun bir yolculuk. Hem de maalesef… hep birlikte.

Kült yazar Sör Terry Pratchett’ın, dünya çapında 85 milyonun üzerinde satan 41 kitaplık “DiskDünya” serisi, on ikinci kitabında, Koçbaşı Dağları’nın üç cadısı Havamumu Nine, Ogg Ana ve Magrat Sarımsak’ın amansız bir görev uğruna yaban ellere gittikleri Cadılar Dışarıda’nın sıradışı hikâyesi ile yoluna devam ediyor.

Epik destanlardan beslenen, gücünü masallardan alan ve mutlu sonlara karşı mücadele eden kitapta; DiskDünya’yı çetrefilli ve ölümcül bir savaş sarıyor.

“Hikâyeler önemlidir. Ve hikâyeler, sadece bitmek ister. Daha sonra ne olduğuna ise hiç aldırmazlar…”

Hikâyelerin önemini en iyi bilen cadılardır ve tabii ki cadılar için bu hikâyeleri kullanmanın bin bir türlü yolu vardır. Bu kez, çıktıkları alengirli yolun sonunda, cadıları bambaşka bir cadı bekliyor. Üstelik göz ardı ettikleri bu cadı, hikâyeleri hunharca ve şeytanice kullanan, son derece kötücül biri… Hem de tanıdık biri…

DiskDünya’nın en sevilen karakterlerinden Havamumu Nine, Ogg Ana ve Magrat Sarımsak için şimdi tek yürek olma, bataklık büyüsüyle ve şehri ele geçiren sihirle savaşmak üzere bilenme zamanı!

Niran Elçi’nin pürüzsüz Türkçesi ve Delidolu’nun özenli baskısıyla okurlarının beğenisine sunulan Cadılar Dışarıda, kulak yırtıcı cadı sesleri eşliğinde akıp giden aykırı macerasıyla “DiskDünya” hayranlarının aklını başından alıyor! Üstelik bu kez her zamankinden de komik!

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız