Edebiyat HABERLER

‘Buz ve Ateşin Dünyası’ Raflardaki Yerini Aldı

Akılçelen Kitaplar tarafından dilimize kazandırılan “Buz ve Ateşin Dünyası – Westeros ve Taht Oyunları’nın Anlatılmamış Tarihi” uzun bir bekleyişin ardından raflardaki yerini aldı.

George R.R. Martin‘in Elio Garcia ve Linda Antonsson ile birlikte yazdığı The World of Ice and Fire – The Untold History of Westeros and the Game of Thrones kitabı, Türkçe olarak Buz ve Ateşin Dünyası – Westeros ve Taht Oyunları’nın Anlatılmamış Tarihi ismiyle raflardaki yerini aldı.

Kitap, Taht Oyunları dünyası için tam bir hazine değerinde. o dünyanın tarihini anlatan tam bir hikaye kitabından çok Lore kitabı yani Buz ve Ateşin Dünyası geçmişini ve tarihsel dönüm noktalarını, karakterlerini ve ailelerini, hikaye şeklinde anlattığı tarihi bir fantastik roman.

Dizide ve kitaplarda sıkça adı geçen Fatih Aegon’u, uğruna savaşlar verilen Yedi Krallık ve onun kuruluşunu, İlk insanların Westeros kıtasına gelişini, Robert’ın isyanını ve Deli Kral’ın düşüşünü gibi pek çok olayın iç yüzünü ve tarihsel bağlarını öğreneceğiz.

Kitaba aşağıdan göz atabilirsiniz.
previous arrow
next arrow
Buz ve Ateşin Dünyası - Kapak
ArrowArrow
Slider

 


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : George R. R. MartinLinda AntonssonElio M. Garcia Jr
Çevirmen            : Eralp ErsoyCan AyasHarun İçözÖzge Altundağ
Türü                     : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : The World of Ice & Fire
Yayınevi              : Akılçelen Kitaplar
ISBN                     : 9786055069513
Çıkış Tarihi         : Eylül – 2017
Sayfa Sayısı        : 344
Fiyatı                   : 89 TL

SATIN AL

GEORGE R.R. MARTIN’DEN YÜZLERCE SAYFALIK YENİ İÇERİKLE
WESTEROS VE ÖTESİNDEKİ TOPRAKLARIN BİLİNMEYEN TARİHİGeçmişin bir girizgâh olduğunu farz edersek, George R.R. Martin’in başyapıtı, son zamanların en özgün ve en keyifli fantastik destanı olan Buz ve Ateşin Şarkısı’nın epey sağlam bir girizgâha ihtiyaç duyacağında hemfikir oluruz. İşte o girizgâh, Buz ve Ateşin Dünyası ile geliyor.Baştan sona rengârenk çizimlerle donatılmış bu kitap, Yedi Krallık’ın tarihini kapsamlı bir şekilde anlatıp Buz ve Ateşin Şarkısı ve son dönemlerin en popüler dizisi Taht Oyunları’nda yaşanan olayların habercisi olan epik savaşlar, amansız rekabetler ve cüretkâr isyanlarla ilgili tüm detayları gözler önüne seriyor. Bu kapsamlı tarihçe, George R.R. Martin’in ünlü web sitesi Westeros.org’un kurucuları ve belki de bu dünyayı vizyoner yaratıcısı kadar tanıyan yegâne kişiler olan Elio M. García Jr. ve Linda Antonsson ile yıllar süren işbirliği sayesinde gerçekleşti.
Septonların, büyücülerin ve ozanların nesilden nesile aktarılan halk hikâyelerini, âlimane görüşlerini ve bilgi birikimini Buz ve Ateşin Dünyası’nın sayfalarında bulacaksınız. Buz ve Ateşin Dünyası, Karanlık Çağ’dan Kahramanlar Çağı’na, İlk İnsanlar’ın gelişinden Fatih Aegon’un tarih sahnesine çıkışına, Aegon’un Demir Taht’ı hazırladığı günden Deli Kral II. Aerys Targaryen’a uzanan, dolayısıyla “günümüzde” Starklar, Lannisterlar, Baratheonlar ve Targaryenlar arasındaki çekişmeleri şekillendiren tüm olaylara dair kayıtları içeren kapsamlı bir tarihçedir. George R. R. Martin’in şaşırtıcı bir titizlikle detaylandırdığı bu evreni ve bu evrende yaşananları tam anlamıyla kavramanıza imkân tanıyacak olan Buz ve Ateşin Dünyası, kalemin kılıçtan keskin olduğunu size de ispatlayacak.