Edebiyat HABERLER

Brandon Sanderson’ın “Beyaz Kum” Çizgi Romanı Ön Siparişte!

Akılçelen Kitaplar, fantastik kurgunun son yıllardaki en popüler yazarlarından birisi olan Brandon Sanderson’ın kitaplarını dilimize kazandırmaya devam ediyor. 

Sanderson’ın Elantris, Fırtınaışığı Arşivi ve Sissoylu serilerini içine alan Kosmer evreni genişliyor. Bu üç serinin dışında Kosmer’in daha önce hiç yayınlanmamış çok önemli bir kısmının ilk kez anlatılacağı “Beyaz Kum” Türkçe olarak raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Şu ana kadar Kosmer dünyalarından üçünü Türkçe okuma fırsatımız oldu. Beyaz Kum ile birlikte Sanderson’ın yeni bir büyü sistemi yarattığı dördüncü dünyaya gidiyoruz. Bu dünyanın adı Taldain. Bir çöl gezegeni ve büyünün Kum Üstatları denilen kişilerin toprağı ve dolayısıyla kumu kontrol edebilmesine dayanıyor.

Çizgi romanın temposu ve konusu klasik Sanderson izlerini taşıyor. Orijinal ve akıcı. Fırtınaışığı Arşivi ve Sissoylu romanlarının son bölümlerindeki heyecanı hatırlatmak isteriz.

Çizgi roman, 12 Aralık’ta raflarda olacak ama ön siparişe açıldığı için stokları erkenden bitebilir. Telaş yapmadan aşağıdaki SATIN AL butonuna tıklayarak şimdiden siparişinizi verebilirsiniz. Keyifli okumalar


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Brandon Sanderson
Türü                    : Fantastik Kurgu
Çeviri                  : Özge Özköprülü
Orijinal Adı        
: White Sand Vol.1
Yayınevi              
: Akılçelen
ISBN                     
: 9786059800846
Çıkış Tarihi        
: Aralık – 2017
Sayfa Sayısı        
: 160
Fiyatı                   
: 27,50 TL

SATIN AL

New York Times Çok Satanlar Liste’sinin gediklisi Brandon Sanderson’dan büyü ve maceranın doyasıya yaşandığı yepyeni bir destan.

Beyaz Kum, Brandon Sanderson’un her gün büyümeye devam eden Cosmere evreninin daha önce hiç yayınlanmamış önemli bir kısmını gün ışığına çıkarıyor.

Taldain gezegenindeki efsanevi Kum Üstatları, kuma olağanüstü şekillerde hükmetmek için kadim güçleri kullanıyorlar. Ancak meşum bir pusunun ardından Kum Üstatları katledildi ve tüm Kum Üstatları arasında güçleri en zayıf olan Kenton da geride kalan yegâne Kum Üstadı olduğunu düşünüyor. Düşman dört bir yandan yaklaşır ve çember her gün daralırken, Kenton gizemli bir Karanlık Taraflı olan Khriss ile beklenmedik bir ittifak kuruyor.

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız