Edebiyat HABERLER

Bir Star Wars Hikayesi ‘KAN BAĞI’ Raflarda!

Ama bu sıradan Star Wars kitaplarından değil. Episode 6 ve 7 arasındaki anlatılmayan olayları anlatan yepyeni bir hikaye

Episode 6’dan sonra Palpatine’in ve Sith’in düşüşü sonrasında, galaksi ve Cumhuriyet için işlerin yolunda gideceğini bekliyorduk ama Episode 7 – The Force Awakens’de gördüğümüz üzere öyle olmadı. Sith hâlâ yaşıyor. Yeni Cumhuriyet hâlâ çok kırılgan.

Kan Bağı, Episode 7’nin altı yıl öncesinde geçiyor. Hikâyenin merkezinde Prenses Leia Organa var. Genç Cumhuriyet’i korumak için elinden geleni yapmaktadır. Sith ve İmparatorluk yok edilmiştir ama içeriden ve dışarıdan gelen yeni bir tehlike vardır. Bu tehlike engellenebilecek mi?

Episode 7 – The Force Awakens’de anlatılmayan birçok şeyi öğrenebileceğiniz güzel bir referans kitabı, hazır başka bir Star Wars filmi Rogue One vizyondayken başka bir Star Wars hikayesi okumak güzel olur.

star-wars-kan-bagi-kapak


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Claudia Gray
Orjinal Adı          : Star Wars: Bloodline
Türü                     : Bilimkurgu
Çeviri                   : Orçun Demir
Yayınevi              : DEX
ISBN                     : 9786050938814
Çıkış Tarihi         : Aralık – 2016
Sayfa Sayısı        : 416
Fiyatı                   : 23 TL

SATIN AL

“İmparatorluğa karşı savaşımıza kaybettiğimiz milyarlarca hayata dönüp baktığımızda, bazen hiçbir şey bu kadar büyük bir bedel ödemeye değmezmiş gibi gelebilir. Ama savaşta hayatını kaybedenleri düşünürken, onların canlarını ne için verdiklerini unutmayın. Adalet için. Özgürlük için. Şu anda yaşadığımız eşi benzeri olmayan barış için.” Senatör Tai-Lin Garr, Hosnian gezegenindeki kutlamaları kucaklarcasına kollarını açtı; aydınlık günü, zümrüt yeşili gökyüzünü, kendi gezegenlerinin rengârenk bayrakları altında, binlerce ırktan gelen sayısız vatandaşı kucaklıyordu. Yeni Cumhuriyet’in bütün güzelliği ve vaatleri karşılarında uzanıyor gibiydi.

“İşte biz bunun için savaştık.”
Herkes alkışladı. Tezahürat edenler çoğunluktaydı. Senatör Leia Organa da onlarla birlikte alkışlarken düşünmeden edemedi: Yıkılıyor olması ne yazık.

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız