Edebiyat HABERLER

Başlat: Ready Player One’ın Yazarından Yeni Roman… ARMADA

BAŞLAT: READY PLAYER ONE’ın dünyaca ünlü yazarı Ernest Cline’in son romanı sonunda Türk okuyucusuyla buluştu.

Sanal gerçeklik savaşlarını ve oyunlarını harmanlayan çok eğlenceli bir roman ile karşımıza çıkmıştı Ernest Cline. Bu ilk romanı olarak sevildi ki Steven Spielberg tarafından film hakları alındı ve sinemaya uyarlandı. Film yakında vizyona girecek. Özellikle 80’lerin arcade oyunlarının o basit gerçekliğini ve retro havasını alıp, distopik bir geleceğe yansıtması okuyucuların çok hoşuna gitmişti.

Armada’da aynı 80’ler havasını görüyoruz. Düşünün ki, şu zamana kadar uzaylı istilası ile ilgili yazılmış tüm kitapların, çekilmiş tüm filmlerin ve yapılmış tüm oyunların bizi gerçek bir uzaylı saldırısına hazırlamak için sanal bir küresel savaş kampı olduğunu, Stephen Hawking’den Carl Sagan’a; Yıldız Savaşları’ndan Uzay Yolu’na yüzlerce filmle ve Space Invaders’dan Wing Commander’a bağımlılık yaratan oyunların hepsiyle bu kampın hazırlık dersleri olduğunu hayal edin.


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Ernest Cline
Çevirmen            : Taylan Taftaf
Türü                     : Bilimkurgu
Orijinal Adı        : Armada
Yayınevi              : DEX
ISBN                     : 9786050945911
Çıkış Tarihi         : Eylül – 2017
Sayfa Sayısı        : 468
Fiyatı                   : 32 TL

SATIN AL

BAŞLAT: READY PLAYER ONE’ın dünyaca ünlü yazarı Ernest Cline’dan merakla beklenen büyüleyici bir uzay macerası.

Siz de uzaylıların bir gün gelip bizi, bu sıkıcı hayatlarımızdan kurtaracağı günün hayalini mi kuruyorsunuz?

Zack de anaokulundan beri bunun olmasını diliyordu ve bir gün sınıfının penceresinden dışarı bakıp hayallere dalmışken bir uçan daire gördü. Ama gördüğü araç çok tanıdıktı.

Ve ilk düşüncesi şu oldu: Hass*ktir! Gökyüzündeki araç, en sevdiği bilgisayar oyunu Armada’daki uzaylı kötü adamların kullandığı savaş gemilerinden biriydi. O an, tıpkı yıllar önce ölen babası gibi, fazla oyun oynamaktan kafayı yediğini düşünse de çok kısa bir süre sonra hayal görmediğini anlayacaktı… Uzaylılarla ilgili okuduğunuz kitapları, izlediğiniz filmleri ve oynadığınız oyunları düşünün, sizce de hepsi ortak bir amaca hizmet ediyor gibi görünmüyor mu?

Cline Armada’da uzaylılar ile ilgili ilginç bir teori sunuyor ve bunu Stephen Hawking’den Carl Sagan’a ünlü bilim insanlarıyla; Yıldız Savaşları’ndan Uzay Yolu’na yüzlerce filmle ve Space Invaders’dan Wing Commander’a bağımlılık yaratan oyunlarla destekliyor. Ve ortaya, gerçekçi olduğu kadar fantastik, ürkütücü olduğu kadar komik, daha önce okuduklarınıza hiç benzemeyen, unutulmaz bir uzay istilası romanı çıkıyor.