Çizgi Roman - Manga HABERLER

Amerikan Vampiri… Çizgi Romanların En Kanlısı, 2.Cildi ile Raflarda!

Son yılların en popüler ve en çok okunan vampir çizgi romanı Amerikan Vampir’in ikinci cildi sonunda raflardaki yerini aldı.

Scott Snyder’ı ve Stephen King’i bir araya getirmiş olan serinin ilk cildinde kahramanımız Amerikan vampiri Skinner Sweet’i tanımıştık. Şekere ve şiddete olan düşkünlüğü ile kazandığı ismi, güneş ışığında yürüyebilmesi ve gümüşe değil de altına olan zayıf yanı ile diğer Avrupalı vampirlerden ayrılıyor. Güçlerini kazandığı kişi yüzünden elit vampirler sınıfına dahil olması, üstüne Amerikalı olması vampir sınıfının çok da hoşuna gitmiyor. Ama yapabilecekleri bir şey yok.

İkinci ciltte, Skinner Sweet standartlarındaki birisine göre bile işler kontrolden çıkıyor. En az onun kadar güçlü vampir sınıfları şehre adım atıyor. Savaş kapıda. Bela bununla da kalmıyor, tüm vampir sınıflarını ortadan kaldıracak başka bir komplo kuruluyor.

Scoot Snyder’ı efsane çizgi roman yazarları arasına taşıyan Amerikan Vampiri’nin ikinci cildini çizgi roman dükkanları başta olmak üzere tüm kitabevlerinde bulabilirsiniz.


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Scott Snyder
Çevirmen            : Güneş Becerik Demirel
Türü                     : Çizgi Roman
Orijinal Adı        : American Vampire Volume 2
Yayınevi              : Jbc Yayıncılık
ISBN                     : 9786059155205
Çıkış Tarihi         : Mart – 2017
Sayfa Sayısı        : 160
Fiyatı                   : 32,50 TL

SATIN AL

Nevada’da, 1936 yılının Las Vegas’ındayız.

Geleceğin şatafatlı ve ışıltılı günleri hâlâ daha çok uzakta. Kumarın, fuhuşun ve başlıca ekonomik faaliyetlere damgasını vuran azılı suçluların kol gezdiği itiş-kakış dolu bu kent, şimdiden “Günahlar Şehri” unvanını kazanmış durumda. Ve Las Vegas’ın güçlü komiseri Cash McCogan bütün pislikleri temizlemek üzere kendini ortaya atıyor– bunun için birkaç kilometre ötedeki devasa Hoover Barajı’nı inşa eden zengin konsorsiyumun kirli işlerini ortaya çıkarması gerekse de. Fakat ortada bir sorun var: Vegas’ın yakınındaki tek “lanetli” şey Colorado Nehri değil. Türünün ilk örneği ve en tehlikelisi olan Amerikan vampiri Skinner Sweet, Günahlar Şehri’ne yerleşmiş durumda. Burası tam ona göre bir şehir; her türlü susuzluk, bedeli karşılığında giderilebiliyor. Fakat Vegas’ın kanını emmek isteyen tek vampir Sweet değil. Dünyanın en eski ve ölümcül vampir türleri arasında amansız bir savaş patlak vermek üzere. Vampirleri yeryüzünden temelli silmeyi hedefleyen şaibeli bir örgüt de işin içinde. Bakalım ortalık yatışınca kimler hakkını aramak üzere hayatta kalacak (ya da zombi olacak)?

Yazar Scott Snyder ve çizerler Rafael Albuquerque ile Mateus Santolouco geniş kitleler tarafından beğenilen ve büyük ses getiren liste başı AMERİKAN VAMPİRİ serisine devam etmektedir.


Editor

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız