Dizi

Amazon “Kara Kule” Dizisinin Yayın Haklarını Satın Aldı

Stephen King'in Kara Kule serisi dizi olarak ekranlara gelmeye hazırlanıyor! 

Geçtiğimiz yıl vizyona giren ve izleyicileri hayal kırıklığına uğratan “Kara Kule” filminin dizi versiyonu için çalışmalar başladı. Stephen King’in “Kara Kule” kitaplarından esinlenilerek ekrana aktarılacak dizinin yayın haklarının Amazon satın aldı. Dizinin başrolü ise filmde olduğu gibi yine Idris Elba’ya emanet.

Amazon’un “Wheel of Time”, “Ringworld”, “Lazarus”, “Snow Crash” ve “Lord of Rings”ten sonra haklarını satın aldığı “Kara Kule” dizinin çekimlerine bu yıl başlanması bekleniyor.

Saltuk Çetintaş

Saltuk Çetintaş

Geek kültürüyle uzun yıllar önce tanışan, Lovecraft hikayelerini okuyarak büyüyen bir kitapkurduyum. Stephen King'in sadık okuyucusu olarak iki yıl önce açmış olduğu Instagram hesabımda (@stephenkingkoleksiyoncusu) King'e dair sevgimi, bilgimi, koleksiyonumu insanlara aktarma derdindeyim.

King koleksiyonerliğinin yanı sıra Galaktik İmparatorluğa hizmet eden Star Wars ve plak tutkunuyum. Bu tutkumu insanlarla paylaşınca daha da mutlu oluyorum. Bu vesileyle de Kurgu Sanat çatısı altında geek kültürüne dair birçok konu hakkında yazılara yer vereceğim. Şimdiden iyi okumalar..

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız