Edebiyat

Alcatraz Serisinin 5.Kitabı “Kara Yetenek” Raflardaki Yerini Aldı

Brandon Sanderson’ın çok satan Alcatraz serisinin 5. kitabı “Kara Yetenek” raflardaki yerini aldı.

Brandon Sanderson’ın Artemis Fowl ve Talihsiz Serüvenler dizileri gibi komedi ve fantastik macerayı bir arada sunduğu, DiskDünya serisi gibi güncel olaylara göndermelerle gençleri ve yetişkinleri gülmekten kırıp geçirdiği serinin beşinci ve son kitabı raflardaki yerini aldı.

Akılçelen Kitaplar, şimdilik beş kitaplık olan Alcatraz serisini 2,5 ay gibi bir sürede tamamladı. Alcatraz Smedry’nin sakarlığını ve “Kötü Kütüphaneciler” ile olan savaşını keyifle okuduk.  Fırtınaışığı Arşivi gibi ağır bir serinin yazarından böyle komik bir seri gelebilmesini Sanderson’ın üretkenliği ile açıklayabiliyoruz sadece. Her ne kadar gençlere yönelik bir seri gibi görünse de her yaştan fantastik kurgu severin okuyabileceği ve okurken yeri geldiğinde kahkahalarla gülebileceği keyifli bir seri olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Sanderson’ın Sissoylu ve Fırtınaışığı Arşivi serilerini sevdiyseniz Alcatraz serisine de bir şans verin.

Şimdiden keyifli okumalar!

Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Brandon Sanderson
Türü                    : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : The Dark Talent (Alcatraz, #5)
Yayınevi              : Akılçelen Kitaplar
ISBN                    : 9786059800341
Çıkış Tarihi         : Mart – 2018
Sayfa Sayısı        : 192
Fiyatı                   : 18,50 TL

SATIN AL

“Sanderson’ın gençler ve her zaman genç kalanlar için kaleme aldığı bu orijinal ve çılgın roman, Artemis Fowl ve Talihsiz Serüvenler Dizisi’ni anımsatıyor. İçinde barındırdığı mizah öğeleri gençleri gülmekten kırığ geçirecek ve yetişkinler de bu komik kitabın sayfaları arasında kendileri için bırakılmış zekice göndermeler bulacaklar… Şeytani bir zekânın ürünü olan son sayfayı çevirdiğinizde, kendinizi bu yetenekli yazarın kaleminden çıkan başka şeyleri okumayı isterken bulacaksınız.” -VOYA Dergisi

Alcatraz zorda!

Alcatraz Smedry, Kötü Kütüphanecilerin ordusunu alt etmeyi başardı ve Mokia Krallığını kurtardı. Ne yazık ki bütün bunlar olup biterken Smedry Yeteneklerini de kırmış oldu. Daha da kötüsü, babası dünyayı mahvedebilecek bir planı uygulamaya koymak üzere ve arkadaşı Bastille de komada. Alcatraz, Kötü Kütüphanecilerin arasına sızmak ve arkadaşaı Bastille’i kurtarabilmenin bir yolunu bulmak zorunda.

Peki ya bu sefer yapamaz ve Kötü Kütüphaneciler kazanırsa?