Edebiyat HABERLER

2015’in Ödüllü Fantastik Romanı ‘GOBLİN KRAL’ Raflarda!

2015 Nebula, Hugo, World Fantasy ödüllerinin tümüne aday olan, üstüne Locus ödüllerinde  En İyi Fantastik Roman dalında birinci olan, aynı zamanda yazarın ilk romanı olma özelliği taşıyan Goblin Kral Türkçe olarak raflardaki yerini aldı.

2015 yılında hemen hemen tüm büyük fantastik edebiyat ödüllerinde adını duyduğumuz Katherine Addison’ın ilk romanı Goblin Kral sonunda Türkçe olarak yayınlandı.

Uzun zamandır bu kadar çok ödüle -aday olarak da olsa- layık görülen bir fantastik roman gelmiyordu. Aynı zamanda Katherine Addison’ın ilk romanı olan Goblin Kral’ı bu boşluğu doldurmasını bildi.


Künye ve Arka Kapak Yazısı

Yazar                   : Katherine Addison
Çevirmen            : A. Orçun Can
Türü                     : Fantastik Kurgu
Orijinal Adı        : The Goblin Emparor
Yayınevi              : İthaki Yayınları
ISBN                     : 9786053756569
Çıkış Tarihi         : Mart – 2017
Sayfa Sayısı        : 424
Fiyatı                   : 28 TL

SATIN AL

Locus En İyi Fantazi Romanı Ödülü
Hugo En İyi Roman Ödülü Adayı
Nebula En İyi Roman Ödülü Adayı
Dünya Fantazi Ödülü En İyi Roman Adayı“Canlı, sürükleyici ve eşsiz! Eğer taht entrikalarını seviyorsanız, Goblin Kral’ın tadı damağınızda kalacak!” -Scott Lynch, Çok satan Locke Lamora’nın Yalanları’nın yazarı-“Benim yazdıklarımı sevenler, Goblin Kral’ı okumaktan büyük zevk alacaklar.” -G.R.R Martin, çoksatan Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yazarı-

“Goblin Kral’dan büyük bir zevk aldım. Goblinler, elfler ve zeplinlerle dolu fantastik dünyası beni hemen kendine bağladı. Okuru fazlaca heyecanlandıran bir eser.” -Kristen Britaıi, New York Times çoksatanı Blackveil’in yazarı-

Dört tarafı kara büyü, taht mücadeleleri ve entrikalarla dolu, steampunk türünde yazılmış muhteşem bir fantazi: Goblin Kral!

Kral ve üç oğlunun bir zeplin kazasında ölmesinin ardından Taht’ın en genç adayı, krallıktan uzakta ve sürgünde büyüyen, istenmeyen evlat yarı-goblin Maia’nın yaşayan tek varis olarak tahta geçmekten başka hiçbir şansı yoktur. Kendini bir anda her tarafı ölümcül düşmanlar ve tehlikeli entrikalarla çevrili sarayda bulan, yönetim, politika ve savaşla ilgili hiçbir bilgisi olmayan Maia bir şekilde hayatta kalmak, müttefikler edinmek ve babasını öldüren kazanın arkasındaki sır perdesini aralamak zorundadır… Yeni nesil fantastik edebiyatın önemli isimlerinden Katherine Addison’ın yarattığı sıradışı evren, okura eşsiz bir hayal gücünün ürünü olan, incelikle dokunmuş bir hikâye sunuyor.


KurguSanat

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız