Edebiyat HABERLER

11 Doktor 11 Hikaye – DOCTOR WHO

İthaki yine yapacağını yaptı! Bir Doctor Who kitabını daha bizlerle buluşturdu. Ama bu seferki çok farklı…

Bilim kurgu dünyasının kültleri arasına çoktan girmiş hatta orada 52 yıldır tepinen Zaman Lordları’nın anlatılmamış 11 muhteşem öyküsü ile karşımıza çıkıyor.

52 yıldır süren bir macera ve bu maceranın kahramanı 11 doktor, bu 11 doktoru anlatan ve 11 muhteşem yazar. İlk dikkat çeken isimler Neil Gaiman ve Eoin Colfer. Bu iki ustanın kaleminden yeni Doktor öyküleri bizleri bekliyor.

İthaki, Doctor Who ve bilim kurgu seven herkesin muhakkak arşivinde yer alması gereken çok önemli bir eseri bizlere kazandırdı. Ayrıca İthaki Yayınları’nın 1000. kitabı olması dolayısıyla ayrı bir öneme de sahip, İthaki’ye daha nice 1000’ler diliyoruz. 

11 Doktor 11 Öykü , 17 Nisan’da raflarda… Bilim kurgu ve Doctor Who severlerinin kaçırmaması gereken bir kitap.

Şimdiden lezzetli okumalar.

11 Doktor 11 Hikaye - DOCTOR WHO_'


Künye ve arka kapak yazısı 

Yazar               : Eoin Colfer, Neil Gaiman
Çeviri               : Emirhan Burak Aydın
Yayınevi          : İthaki Yayınları
Türü                 : Bilim Kurgu
Orjinal Adı       : Doctor Who: 11 Doctors 11 Stories
Sayfa Sayısı    :504
Çıkış Tarihi      : Mayıs, 2015
Fiyat                :35 TL (Sert Kapak)

                        :27 TL (Karton Kapak)
ISBN No          : 9786059878128

SATIN AL

 Tüm evrende nam salmış biri olmasının yanı sıra, yaşayan her bir canlının eşsiz olduğunu bilen Doktor, Gallifrey’de yaşayan ya da yaşamış Zaman Lordlarının belki de en farklısı.

Ödünç aldığını iddia ettiği zaman makinesi TARDIS’i, yüzlerce yıllık hayatı boyunca yanından eksik olmayan yol arkadaşları ve nereye giderse gitsin, en az yol arkadaşları kadar ona bağlı olup peşini bırakmayan düşmanlarıyla bir kahramandan daha fazlası.

Televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi Doctor Who’nun ellinci yılı adına, o güne kadar hayat bulmuş on bir Doktor için yazılan on bir öykü; Doktor’un kahramanlık, zekâ ve mizah dolu yepyeni maceralarını bir araya getiriyor.

11 Doktor 11 Öykü için kalemlerini eline alan on bir yazar bu kitapla birlikte Doctor Who efsanesini, olabilecek en kusursuz biçimde yaşatmayı sürdürüyor.

İthaki Yayınları’nın 1000. kitabı olan 11 Doktor 11 Öykü için, bugün galaksimizde yaşayan en ilginç yazarlar, her bir Doktor için yeni bir macera yarattılar.

Editor

Yorum Yaz

Yorum yazmak için tıklayınız