68. Emmy Ödülleri dün gece sahiplerini buldu.

Gecenin galibi, Amerika tarihinin en önemli cinayet davalarından birisi olan O.J. Simpson davasını konu alan ‘The ‘People vs. O.J. Simpson: An American Crime Story‘ mini dizisi oldu. 5 dalda ödül kazanarak geceye damgasını vurdu.

Game of Thrones 3 dalda ödül kazanarak, yayınlandığı altı sezonda toplam 38 Emmy kazanarak, Emmy tarihindeki en çok ödül alan yapım rekorunu kırdı.

Ödül alanların listesi şöyle…


En İyi Drama Dizisi Game of Thrones

en-iyi-drama-got


En İyi Erkek Oyuncu (DRAMA) Rami Malek, Mr. Robot

en-iyi-aktor-drama-rami-malek-mr-robot


En İyi Kadın Oyuncu (DRAMA) Tatiana Maslany, Orphan Black

en-iyi-aktrist-drama-tatiana-maslany-orphan-black


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (DRAMA) Ben Mendelsohn, Bloodline

en-iyi-yardimci-aktor-drama-ben-mendelsohn-bloodline


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (DRAMA) Maggie Smith, Downton Abbeyen-iyi-yardimci-aktrist-drama-maggie-smith-downton-abbey


En İyi Konuk Erkek Oyuncu (DRAMA) Hank Azaria, Ray Donovan

en-iyi-konuk-erkek-oyuncu-drama-hank-azaria-ray-donovan


En İyi Konuk Kadın Oyuncu (DRAMA) Margo Martindale, The Americans

en-iyi-konuk-kadin-oyuncu-drama-margo-martindale-the-americans


En İyi Komedi Dizisi Veepen-iyi-komedi-dizisi-veep


En İyi Erkek Oyuncu (KOMEDİ) Jeffrey Tambor, Transparenten-iyi-erkek-oyuncu-komedi-jeffrey-tambor-transparent


En İyi Kadın Oyuncu (KOMEDİ) Julia Louis-Dreyfus, Veepen-iyi-kadin-oyuncu-komedi-julia-louis-dreyfus-veep


En İyi Konuk Erkek Oyuncu (KOMEDİ) Louie Anderson, Basketsen-iyi-konuk-erkek-oyuncu-komedi-louie-anderson-baskets


En İyi Konuk Kadın Oyuncu (KOMEDİ) Kate McKinnon, Saturday Night Liveen-iyi-konuk-kadin-oyuncu-komedi-kate-mckinnon-saturday-night-live


En İyi Konuk Kadın Oyuncu (KOMEDİ) Peter Scolari, Girlsen-iyi-konuk-kadin-oyuncu-komedi-peter-scolari-girls


En İyi Konuk Kadın Oyuncu (KOMEDİ) Tina Fey & Amy Poehler, Saturday Night Liveen-iyi-konuk-kadin-oyuncu-komedi-tina-fey-amy-poehler-saturday-night-live


En İyi Mini Seri The People v. O.J. Simpson: American Crime Story

en-iyi-mini-seri-the-people-v-o-j-simpson-american-crime-story


En İyi Dizi Yönetmeni (DRAMA) Miguel Sapochnik, Game of Thrones, “Battle of the Bastards” (HBO)

en-iyi-dizi-yonetmeni-drama-miguel-sapochnik-game-of-thrones-battle-of-the-bastards-hbo


En İyi Televizyon Filmi Sherlock

en-iyi-televizyon-filmi-sherlock

Kazananların tam listesini BURADA bulabilirsiniz.